Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

07. januára 2011

Zomrel muž, ktorý splodil 96 detí so 49 ženamiV Ekvádore pochovali muža, ktorý splodil 96 detí so 49 ženami. Ramón Moreira zomrel po mŕtvici vo veku 72 rokov. Na jeho pohrebe sa zúčastnilo minimálne 52 z 96 ...Zdieľať
don ramon gonzalo Don Ramón GonzaloFoto: thereader.esBRATISLAVA 7. januára (WEBNOVINY) - V Ekvádore pochovali muža, ktorý splodil 96 detí so 49 ženami. Ramón Moreira zomrel po mŕtvici vo veku 72 rokov. Na jeho pohrebe sa zúčastnilo minimálne 52 z 96 detí.


Muž známy ako Don Ramón Gonzalo žil v rybárskom mestečku La Chorrera v západnom Ekvádore. Jeho príbeh už počas života uchvátil nielen obyvateľov rodnej krajiny, ale i cudzincov. Prvé dieťa sa mu narodilo pred 53 rokmi, následne splodil potomkov s minimálne 48 ženami. "Narodil som sa s darom milovať ženy, nie je to moja chyba," povedal Moreira v jednom interview. Kontroverzná postava vystriedala počas života množstvo povolaní - bol námorníkom, vodičom kamiónu i pašerákom. Na sklonku života mal plážový hotel s reštauráciou, ktorý zriadil spoločne so svojou partnerkou Katie Argote. Moreira s ňou chodil 26 rokov a splodil s ňou osem detí - Priscillu, Mary, Katie, Davida, Daniela, Danteho, Stephanie a Evelyn. "Rešpektoval ma, napriek kontaktom s inými ženami," povedala o ňom Katie Argote. Jeho partnerka spomenula, že hneď po narodení ich tretieho spoločného potomka musel utekať k ďalšiemu pôrodu, keď mu iná žena len o päť hodín neskôr porodila ďalšie dieťa. "Bol veľmi atraktívny, slušný a nikdy neklamal. Keď som ho stretla vo svojich dvadsiatich rokoch, myslela som si, že s ním niekam odletím. Nikdy mi neklamal, povedal, že má asi päťdesiat synov, no samozrejme som mu to neverila. Bola to však pravda a on v plodení detí pokračoval aj počas vzťahu so mnou," pokračovala Katie Argote. Don Ramón Gonzalo, ktorý prekonal infarkt i mŕtvicu, si samozrejme nepamätal všetky ženy, ktoré mu porodili deti. "Viem však, že som mal desať Marián," poznamenal raz Ekvádorčan. Počas života sa mu nepodarilo stretnúť ani so všetkými svojimi deťmi. Na jeho pohreb ale prišla viac ako polovica z nich.

Informáciu zverejnila webová stránka thereader.es.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Maďarsko zredukovalo deficit rozpočtu
<< predchádzajúci článok
JAR: Záplavy a búrky zabili aspoň 39 ľudí