Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

01. októbra 2022

Je dôležité posilniť vonkajšie hranice pred vstupom nelegálnych migrantov, hovorí Heger


Tagy: Imigranti

Problém je na maďarsko-srbskej hranici, nakoľko z okolia Turecka prichádzajú do EÚ nelegálni migranti. Preto treba posielať policajtov na maďarské hranice, aby zadržiavali ...Zdieľať
czech_republic_border_controls_31422 eb2699ba019f4955abb9b582bd4cb3cb 676x451 1.10.2022 (Webnoviny.sk) - Problém je na maďarsko-srbskej hranici, nakoľko z okolia Turecka prichádzajú do nelegálni migranti. Preto treba posielať policajtov na maďarské hranice, aby zadržiavali ilegálnu migráciu a nevpustili ju do európskeho priestoru. Hranice treba posilniť na vonkajšej hranici. Uviedol to predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) v politickej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.


Na otázku, či sme nemali skôr uzatvoriť hranice s Maďarskom, premiér jednoznačne povedal, že nesúhlasí s prístupom zatvárania hraníc. Keby sa zatvorili hranice, je zbytočné, že sme v schengenskom priestore. Slovensko je zodpovedné za ukrajinskú hranicu, a preto ju musíme strážiť, aby neprichádzali do EÚ ľudia bez kontroly. Teraz sa nachádzame vo vojne s Ukrajinou, čo znamená, že hranice musia zostať otvorené, aby mohli prichádzať ľudia utekajúci pred vojnou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Je dôležité posilniť vonkajšie hranice pred vstupom nelegálnych migrantov, hovorí Heger © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Imigranti
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Komunálne a župné voľby budú prvou veľkou skúškou pre Hlas-SD, Pellegrini sľubuje kandidátov na úrovni (video)
<< predchádzajúci článok
Bratislava je najmenej zadlžená od roku 2005, tvrdí primátor Matúš Vallo