Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. februára 2024

Je potrebné zahájiť mierové rokovania a uchrániť životy, vraví Gašpar k vojnovému konfliktu na UkrajineJe potrebné zahájiť mierové rokovania, pozastaviť vojenské operácie a uchrániť civilné životy i životy vojakov. Myslí si to poslanec Národnej rady (NR) SRZdieľať
tibor gaspar 1 676x451 25.2.2024 (SITA.sk) - Je potrebné zahájiť mierové rokovania, pozastaviť vojenské operácie a uchrániť civilné životy i životy vojakov. Myslí si to poslanec Národnej rady (NR) SR Tibor Gašpar (Smer-SD) o vojenskom konflikte na Ukrajine.

Popretie historickej skúsenosti


„Zbrojenie a neustále podporovanie vojny podľa mňa nemôže priniesť riešenie," uviedol Gašpar v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePoslanec NR SR Juraj Krúpa (Sloboda a Solidarita) tvrdí, že podporovanie ruskej agresie je spochybnením bezpečnostných záruk pre Slovensko, a zároveň popretím jeho historickej skúsenosti.

Rokovanie o miery


Rokovania o mieri podľa neho prichádzajú na rad vtedy, keď sú na ne pripravené obe strany. Táto situácia však podľa jeho názoru v prípade konfliktu Ruska a Ukrajiny ešte nenastala.

„Mier sa nemôže zabezpečiť vojnou," oponoval mu Gašpar. Zdôraznil tiež, že predseda Smeru a premiér Robert Fico podľa neho v súvislosti s predmetným konfliktom nešíri nenávisť, naopak, nabáda k mierovým rokovaniam.

Predseda vlády Fico v sobotu 24. februára v relácii RTVS Sobotné dialógy vyjadril presvedčenie, že konflikt na Ukrajine nemá vojenské riešenie, no súhlasil s tým, že ruská invázia na Ukrajine bola porušením medzinárodného práva. „Slovania sa zabíjajú a Západ to podporuje," vyjadril sa.


Zdroj: SITA.sk - Je potrebné zahájiť mierové rokovania a uchrániť životy, vraví Gašpar k vojnovému konfliktu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tomáš Taraba priznal, že koalícia robí obštrukcie v súvislosti s novelou Trestného zákona, ktorý doposiaľ nevyšiel v Zbierke zákonov
<< predchádzajúci článok
Počas protivojnových demonštrácií a spomienok na Navaľného zadržali desiatky ľudí