Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra    Knižné novinky

27. septembra 2022

Je vyvolený. Dokáže však skrotiť krvilačné jednorožce?!Prečítajte si fantastický bestseller, ktorý vyvolal vo svete veľký rozruch a bol preložený už do 46 jazykov!Zdieľať
Je vyvolený. Dokáže však skrotiť krvilačné jednorožce?!

Volá sa Skandar a zlodej jednorožcov a zavedie vás do sveta divokých, krvilačných tvorov, ktoré sú ako zombie...

Veľmi zaujímavý námet a celkovo dobrodružný príbeh o chalanovi, ktorý je vyvolený, má nezvyčajné schopnosti, musí prekonávať prekážky a od začiatku vieme, že to on musí všetkých zachrániť. „Je  to prvý diel z novej fantasy série, ktorá sa odohráva v ríši divých jednorožcov, elementálnej mágie a nečakaných hrdinov,“ približuje autorka A.F.Steadman vo videu pre slovenských čitateľov:

Skandar Smith má 13 rokov a odjakživa  chcel jazdiť na jednorožcoch. Ocitnúť sa v hŕstke vyvolených, ktorí dostanú šancu stáť pri zrode jednorožca a nadviazať s ním celoživotné puto, by bol preňho splnený sen. Lenže vo chvíli, keď má splnenie svojej túžby na dosah, situácia naberie nebezpečný spád.

Najmocnejšieho jednorožca na Ostrove sa zmocní temný a zvrátený nepriateľ. S blížiacou sa hrozbou Skandar odhalí tajomstvo, ktoré by mohlo zmeniť celý svet.

Skandar a zlodej jednorožcov z vydavateľstva Ikar je young adult fantasy, ktoré má spád, stále sa čosi deje, je to svieži a dobre vytvorený svet jednorožcov. K tomu dejová linka o priateľstve, prekonávaní strachov, vyrovnávaní sa s nejakými nezdarmi a (rodinnými) traumami.
Autorka šikovne prepojila tieto dve línie, Skandar je celkom sympatický hrdina, miestami je to naozaj divoká jazda, vzrušujúca a som presvedčený, že fanúšikov tohto žánru to bude baviť.
A záverečné prekvapenie isto navnadí mnohých na pokračovanie, ktoré – ak bude podobne kvalitné, možno ešte lepšie – tak to bude skvelá séria.

Vypočujte si úryvok.
Z knihy číta Boris Farkaš:

Knihy, ktorými žijete · Čítanie z knihy SKANDAR a zlodej jednorožcov (A.F.Steadman)

 

Milan Buno, knižný publicista

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sonda NASA sa v rámci testovacej misie úspešne zrazila s asteroidom
<< predchádzajúci článok
Začína sa XXVI. medzinárodný hudobný festival Musica Nobilis