Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. apríla 2010

Jedna obeť, veľa zranených pri výbuchoch v Thajsku


Tagy: Thajsko

Séria výbuchov v obchodnej štvrti Bangkoku si vo štvrtok vyžiadala jednu obeť a najmenej 50 zranených vrátane cudzincov, informovali zdravotníci. Premiér Abhisit ...Zdieľať
thajsko Bangkok

Foto: SITA/AP
BANGKOK 22. apríla (WEBNOVINY) - Séria výbuchov v obchodnej štvrti Bangkoku si vo štvrtok vyžiadala jednu obeť a najmenej 50 zranených vrátane cudzincov, informovali zdravotníci. Premiér Abhisit Vetčačiva zvolal okamžite mimoriadnu schôdzku bezpečnostných predstaviteľov. K výbuchom piatich granátov došlo v čase, keď sa provládni demonštranti zhromaždili v blízkosti miesta protestov opozičných "červených tričiek", ktorí paralyzujú obchodné centrum metropoly s cieľom dosiahnuť odstúpenie vlády a vypísanie nových volieb.

Thajská armáda skôr vo štvrtok oznámila, že sa chce vyhnúť krviprelievaniu, upozornila však, že je čas, aby demonštranti opustili svoje zabarikádované stanovištia. Demonštranti miesto svojich protestov ohradili barikádami z bambusov a pneumatík. Armáda avizovala, že chystá zásah proti demonštrantom usadeným v komerčnej mestskej časti potom, čo sa jej prvý takýto pokus začiatkom apríla vyvolal násilné zrážky, ktoré neprežilo 25 ľudí.

SITA/AFP

Tagy: Thajsko
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
FIDESZ: Jobbik chce vrátiť krajinu do minulosti
<< predchádzajúci článok
Most-Híd upozornil OBSE na hrozbu maďarskej karty