Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. apríla 2010

FIDESZ: Jobbik chce vrátiť krajinu do minulosti


Tagy: Fidesz Jobbik

Maďarská strana Fidesz expremiéra Viktora Orbána vo štvrtok varovala občanov pred tým, aby volili krajne pravicovú stranu Jobbik. Podľa jedného z popredných predstaviteľov Fideszu ...Zdieľať
jobbik Foto: SITA/AP

BUDAPEŠŤ 22. apríla (WEBNOVINY) - Maďarská strana Fidesz expremiéra Viktora Orbána vo štvrtok varovala občanov pred tým, aby volili krajne pravicovú stranu Jobbik. Podľa jedného z popredných predstaviteľov Fideszu Tibora Navracsicsa chce Jobbik vrátiť krajinu do minulosti. "Sú to radikáli, ktorí chcú zvrátiť všetko, čo sme dosiahli za posledných dvadsať rokov a odvrátiť Maďarsko z nasmerovania k západnému svetu demokracie," vyhlásil vo štvrtok na predvolebnom zhromaždení v Budapešti Navracsics.

V prvom kole maďarských parlamentných volieb, ktoré sa konalo predminulý víkend, vysoko zvíťazil Orbánov Fidesz, krajne pravicový Jobbik skončil na treťom mieste. Druhé kolo, ktoré sa uskutoční túto nedeľu, odpovie na otázku, či Fidesz získa vo voľbách dvojtretinovú, teda ústavnú väčšinu v parlamente. Fidesz už vyhlásil, že bez ohľadu na výsledok druhého kola bude vládnuť sám, teda nevezme do vlády socialistov, ktorí skončili druhí, Jobbik, ani stranu Politika môže byť iná, ktorá sa tiež dostala do parlamentu.

SITA/MTI

Tagy: Fidesz Jobbik
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Šiesty ročník štúdie Best Employers má víťazov
<< predchádzajúci článok
Jedna obeť, veľa zranených pri výbuchoch v Thajsku