Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. januára 2021

Johnson chce obchodnú dohodu s USA, Biden však najskôr investuje do zamestnanosti v krajineBritský premiér Boris Johnson v sobotu vyslal signál smerom k novozvolenému americkému prezidentoviZdieľať
virus_outbreak_britain_71317 a9759499ee864f68ba76ce8503f7c89e 676x423 24.1.2021 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson v sobotu vyslal signál smerom k novozvolenému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi, že by chcel so Spojenými štátmi uzatvoriť obchodnú dohodu.


Spojené kráľovstvo sa na konci uplynulého kalendárneho roka definitívne rozišlo s Európskou úniou, preto postupne pracuje na sérii obchodných paktov na obdobie po brexite. V nedávnych mesiacoch sa Briti dohodli na obchodnej spolupráci s Tureckom, Nórskom či Singapurom.

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Jen Psaki však uviedla, že Bidenova administratíva momentálne nemá žiadny harmonogram na uzatvorenie obchodnej dohody, keďže 78-ročný prezident sa aktuálne sústredí na zvládnutie pandémie koronavírusu a balík pomoci americkej ekonomike v objeme 1,9 bilióna dolárov.

Nominantka na post americkej ministerky financií Janet Yellenová taktiež naznačila, že Biden momentálne nepreferuje rokovania o nových obchodných dohodách. „Prezident nepodpíše žiadne nové dohody o voľnom obchode skôr, ako USA urobia veľké investície na podporu amerických zamestnancov a našej infraštruktúry,“ vyhlásila Yellenová.


Zdroj: Webnoviny.sk - Johnson chce obchodnú dohodu s USA, Biden však najskôr investuje do zamestnanosti v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
M. Krajčí: Optimálne je testovať sa každých päť dní
<< predchádzajúci článok
Do Francúzska sa dostanete len s negatívnym testom, skontrolujú vás ešte na hraniciach

Johnson chce obchodnú dohodu s USA, Biden však najskôr investuje do zamestnanosti v krajine - diskusné fórum čitateľov