Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júna 2018

Johnson v uniknutej nahrávke pripustil, že brexit môže skončiť krachomNa snímke Boris Johnson.Zdieľať
Na snímke Boris Johnson. Foto: TASR/AP
Londýn 8. júna (TASR) - Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson pripustil, že kompromisy, ktoré robí vláda Spojeného kráľovstva, by mohli znamenať, že Británia ostane aj po brexite pripútaná k Európskej únii. S odvolaním sa na uniknutú nahrávku, ktorú získal web Buzzfeed, o tom v piatok informovala agentúra AP.


Podľa Buzzfeedu Johnson na stredajšej súkromnej večeri s podporovateľmi brexitu taktiež priznal svoj narastajúci obdiv k americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ten by podľa jeho slov viedol rokovania s Bruselom o podmienkach odchodu Spojeného kráľovstva z EÚ omnoho razantnejšie.

"Predstavte si, keby brexit robil Trump. Išiel by do toho čertovsky tvrdo. Všetko by sa rozpadlo, nastal by všade chaos. Všetci by si mysleli, že sa zbláznil. Lenže ono by to niekam mohlo viesť," povedal šéf britskej diplomacie, ktorého citovala spravodajská televízia Sky News.

Johnson pred členmi skupiny Conservative Way Forward (Konzervatívna cesta vpred) povedal, že rokovania s Bruselom spejú do fázy, keď budú Briti "bojovnejší". Pripustil, že brexit môže skončiť krachom. "Musíte sa zmieriť s tým, že to môže skončiť aj krachom. Nechcem, aby niekto vtedy panikáril. Žiadnu paniku," vyhlásil Johnson, ktorý ale zároveň vyjadril presvedčenie, že všetko nakoniec dobre dopadne.

Šéf britskej diplomacie v uniknutej nahrávke taktiež zdôraznil, že brexit sa uskutoční a že bude nezvratný. "Je tu však riziko, že nebude taký, aký sme ho chceli," dodal.

Varoval tiež, že nakoniec by Británia mohla s Bruselom dospieť k dohode nerešpektujúcej mnohé krajné hranice, ktoré už podporovatelia brexitu nechceli prekročiť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Bratislavskom kraji povolil hygienik sezónu zatiaľ ôsmim kúpaliskám
<< predchádzajúci článok
Letné Kino Pocity v Prešove bude premietať v záhradnom kine v utorky

Johnson v uniknutej nahrávke pripustil, že brexit môže skončiť krachom - diskusné fórum čitateľov