Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. júna 2018

Letné Kino Pocity v Prešove bude premietať v záhradnom kine v utorkyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: SNG
Prešov 8. júna (TASR) – Počas troch letných mesiacov pripravilo prešovské Letné Kino Pocity premietanie filmov pod holým nebom v záhradnom kine (za kinom Scala) na Masarykovej ulici v Prešove. Večerná produkcia bude začínať po zotmení od 21.00 h, premietať sa bude vždy v utorky. Letné Kino Pocity prevádzkuje siedmy rok občianske združenie Cirkus 49, ktoré sa počas roka venuje prezentácii klubových filmov. Informovala o tom PR manažérka Nina Šilanová.


Prvý titul uvidia návštevníci 12. júna, sezónu otvorí francúzska komédia Kým nás svadba nerozdelí. Za tri mesiace Letné Kino Pocity ponúka 12 titulov. Pôjde o snímky rôznych žánrov z rozličných kútov sveta. V júni je ešte na programe nemecká dráma Odnikiaľ (19.6.) režiséra Fatiha Akina, ktorá získala Zlatý Glóbus za Najlepší cudzojazyčný film. Posledný júnový utorok bude patriť ďalšej francúzskej komédií Niekto to rád zahalené, ktorá sa s nadhľadom pozerá na život moslimskej komunity vo Francúzsku a na radikalizáciu mladých mužov v mene Alaha.

Júl podľa Šilanovej ponúkne domáci titul Čiara, ktorý vznikol v koprodukcii s ukrajinskými a českými filmármi. Diváci uvidia aj snímky z produkcie USA a ďalšej európskej kinematografie. Milovníci Karla Kryla sa môžu tešiť na dokument Bratříček Karel, ktorý zaradili symbolicky na deň okupácie Československa 21. augusta. Posledná produkcia tohto leta bude 28. augusta a pôjde o Pocity prekvapenie.

Projekt Letné Kino Pocity finančne podporuje mesto Prešov. Partneri projektu sú PO.CITY, o.z., Libresso Books & Coffee a Park kultúry a oddychu v Prešove.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Johnson v uniknutej nahrávke pripustil, že brexit môže skončiť krachom
<< predchádzajúci článok
Počet migrantov prichádzajúcich cez more do Európy klesol o polovicu

Letné Kino Pocity v Prešove bude premietať v záhradnom kine v utorky - diskusné fórum čitateľov