Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. februára 2013

Jozef Čentéš vzniesol na ústavnom súde ďalšiu námietku



Ďalšiu námietku zaujatosti voči sudcom podal na Ústavnom súde (ÚS SR) aj nevymenovaný kandidát na generálneho prokurátora Jozef Čentéš. Stalo sa tak po tom, čo ústavný súd ...



Zdieľať
jozef centes KOŠICE 22. februára (WEBNOVINY) – Ďalšiu námietku zaujatosti voči sudcom podal na Ústavnom súde (ÚS SR) aj nevymenovaný kandidát na generálneho prokurátora Jozef Čentéš.


Stalo sa tak po tom, čo ústavný súd zverejnil rozhodnutie, že o námietke predpojatosti prezidenta SR Ivana Gašparoviča proti sudcom II. senátu v súvislosti so sťažnosťou Jozefa Čentéša bude rozhodovať III. senát v zložení Rudolf Tkáčik – predseda senátu a sudcovia Ján Auxt a Ľubomír Dobrík .

Potvrdila to dnes hovorkyňa ÚS Anna Pančurová. O ďalšom postupe sa bude rozhodovať na najbližšom neverejnom zasadaní pléna ústavného súdu.

Prípad Jozefa Čentéša

Ústavnému súdu 3. januára 2013 doručili sťažnosť Jozefa Čentéša, ktorou namietal porušenie práva na prístup k voleným a iným verejným funkciám za rovnakých podmienok a právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti prezidentom Slovenskej republiky, a ktorá obsahovala aj návrh na nariadenie dočasného opatrenia.

Náhodným výberom 9. januára sťažnosť na neverejnom zasadnutí pléna ústavného súdu pridelili sudcovi spravodajcovi Petrovi Brňákovi. Ten je členom I. senátu, ktorému predsedá Marianna Mochnáčová a členmi sú Peter Brňák a Milan Ľalík.

Ešte v ten deň bola ústavnému sudu doručená námietka predpojatosti Jozefa Čentéša proti sudcom ústavného súdu Petrovi Brňákovi a Milanovi Ľalíkovi. Dňa 24. januára rozhodol II. senát ústavného súdu, ktorému predsedá Lajos Mészáros a členmi sú Juraj Horváth a Sergej Kohut, o tejto námietke predpojatosti Jozefa Čentéša tak, že sudcovia ústavného súdu Peter Brňák a Milan Ľalík boli vylúčení z výkonu sudcovskej funkcie. Rozhodovať o sťažnosti mal senát na čele s Mariannou Mochnáčovou a sudcami Jánom Lubym a Ladislavom Oroszom, ktorý bol sudcom spravodajcom.

Dňa 28. januára bola ústavnému súdu doručená námietka predpojatosti prezidenta Ivana Gašparoviča proti sudcom ústavného súdu Jánovi Lubymu a Ladislavovi Oroszovi. ÚS 6. februára rozhodol, že o námietke predpojatosti prezidenta Gašparoviča proti sudcom ústavného súdu Jánovi Lubymu a Ladislavovi Oroszovi bude rozhodovať senát v zložení Lajos Mészáros – predseda senátu a sudcovia Sergej Kohut a Juraj Horváth.

Ústavný súd potom 20. februára na neverejnom zasadnutí pléna rozhodol, že o námietke predpojatosti prezidenta Ivana Gašparoviča proti sudcom II. senátu Lajosovi Mészárosovi, Jurajovi Horváthovi a Sergejovi Kohutovi (námietkový senát) bude rozhodovať III. senát v zložení Rudolf Tkáčik – predseda senátu a sudcovia Ján Auxt a Ľubomír Dobrík (námietkový senát). Proti tomu vzniesol po zverejnení rozhodnutia ÚS námietku Jozef Čentéš.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Jozef Čentéš odmieta premiérove výroky o morálnom zlyhaní (22. 2. 2013)
 Rozhodnutie o Čentéšovi sa posúva, prezident podal námietku (28. 1. 2013)
 Určili sudcov, ktorí rozhodnú o Čentéšovi (24. 1. 2013)
 Jozef Čentéš sa bráni obvineniam o trestnom stíhaní (14. 1. 2013)
 Jozef Čentéš podal námietku zaujatosti na pridelených sudcov (10. 1. 2013)
 Prezident nemá dôvod obhajovať sa v kauze Čentéš (8. 1. 2013)
 Podľa ústavného právnika prezidentove dôvody neobstoja (6. 1. 2013)
 Tisíce ľudí žiadajú na Facebooku odvolanie prezidenta Ivana Gašparoviča. (3. 1. 2013)
 Jozef Čentéš sa bráni, podal sťažnosť na ústavný súd (3. 1. 2013)
 Prezident je hanbou Slovenska, zúri opozícia (3. 1. 2013)



nasledujúci článok >>
SDKÚ by chcela sankciovať fajčenie v činžiakoch
<< predchádzajúci článok
Dvaja opití vodiči skončili v rukách polície