13. januára 2022

V prestížnych dueloch El Clásico medzi španielskymi futbalovými klubmi Real Madrid a FC Barcelona dosiahli hráči Realu jubilejný stý triumf nad rivalom. ...

13.1.2022 (Webnoviny.sk) - V prestížnych dueloch El Clásico medzi španielskymi futbalovými klubmi Real Madrid a FC Barcelona dosiahli hráči Realu jubilejný stý triumf nad rivalom. Podarilo sa im to v stredu v saudskoarabskom Rijáde, keď v semifinále španielskeho Superpohára zdolali "Blaugranas" 3:2 po predĺžení.

"Biely balet" si v nedeľu v rovnakom dejisku zahrá vo finále proti víťazovi štvrtkového súboja medzi Atléticom Madrid a obhajcom tejto trofeje Bilbaom.

Víťazstvo spečatil Valverde

Katalánci vstupovali do stredajšieho stretnutia ako outsider, no počas celého duelu boli zverencom trénera Carla Ancelottiho minimálne vyrovnaným súperom.

Real sa ujal vedenia už v 25. minúte gólom Viníciusa Juniora, na ten však ešte pred prestávkou odpovedal Luuk de Jong. Po zmene strán zariadil Karim Benzema opäť najtesnejší náskok pre Madridčanov, ale na 2:2 potom vyrovnal Ansu Fati. Rozhodnutie prišlo až v predĺžení, v ktorom víťazný gól Realu strelil Federico Valverde.

Vyrovnaný duel

"Bojovali sme statočne. Nedosiahli sme síce výsledok, po ktorom sme túžili, no opäť sme sa o krôčik priblížili k triumfu. Som na tento tím veľmi pyšný. Z tohto duelu odchádzame so vztýčenými hlavami. Proti Realu sme totiž predviedli taký výkon, aký sme chceli. A Real má teraz veľmi dobrú sezónu," zhodnotil stopér katalánskeho tímu Gerard Piqué. FC Barcelona v súťažných dueloch El Clásico doteraz zaznamenal 96 triumfov, 52 stretnutí sa skončilo nerozhodne.

"Musím priznať, že Barcelona dnes hrala veľmi dobre. Bol to vyrovnaný duel, no my sme v ňom boli efektívni v protiútokoch," zhodnotil triumf svojich zverencov tréner Ancelotti. Jeho tím je lídrom najvyššej španielskej futbalovej súťaže, v La Lige vedie s náskokom piatich bodov pred FC Sevilla. Barcelona je so 17-bodovým mankom šiesta.

Stredajší zápas El Clásico bol prvý pre Xaviho Hernándeza na poste trénera FC Barcelona, v minulosti ich však mnoho absolvoval ešte ako hráč katalánskeho klubu. V jeho tíme debutoval útočník Ferran Torres po prestupe z Manchestru City.

Zdroj: Webnoviny.sk - Jubilejný stý triumf Realu Madrid v dueloch El Clásico, v nedeľu v Rijáde zabojuje o španielsky Superpohár (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Svitko si drží v predposlednej etape na Rely Dakar desiate miesto, na čele je opäť Sunderland
Gombos a Kužmová sa prebojovali do finále kvalifikácie, Molčan sa postaví proti Ruudovi