Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

18. apríla 2021

Juhozápad Iránu zasiahlo zemetrasenie, jeho epicentrum bolo neďaleko jadrovej elektrárneJuhozápadom Iránu v nedeľu otriaslo zemetrasenie s magnitúdom 5,9. Iránska štátna televízia informovala, že po ňom nasledoval otras, ktorého magnitúdo bolo 4,5. Z oblasti zatiaľ nehlásia žiadne škody ani ...Zdieľať
zemetrasenie 676x372 18.4.2021 (Webnoviny.sk) - Juhozápadom Iránu v nedeľu otriaslo zemetrasenie s magnitúdom 5,9. Iránska štátna televízia informovala, že po ňom nasledoval otras, ktorého magnitúdo bolo 4,5. Z oblasti zatiaľ nehlásia žiadne škody ani zranených.


Geologická služba Spojených štátov (USGS) určila magnitúdo zemetrasenia na 5,8 a jeho epicentrum sa podľa nej nachádzalo pri prístavnom meste Bandar Genaveh, zhruba 100 kilometrov od jadrovej elektrárne Búšehr. Otrasy podľa nej vychádzali z hĺbky 10 kilometrov.

Ako uvádza agentúra AP, zemetrasenie s magnitúdom 5 už môže spôsobiť značné škody, hlavne keď vychádzajú z malej hĺbky, ako to nedeľňajšie.

V Iráne sú zemetrasenia takmer na dennom poriadku, keďže jeho územím prechádzajú hlavné tektonické zlomy. Najtragickejšie následky malo zemetrasenie, ktoré v roku 2003 zasiahlo historické mesto Bam a vyžiadalo si 26-tisíc obetí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Juhozápad Iránu zasiahlo zemetrasenie, jeho epicentrum bolo neďaleko jadrovej elektrárne © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Alexej Navaľnyj je pokraji smrti, tvrdí jeho lekár
<< predchádzajúci článok
Česká polícia pátra po dvoch ruských agentoch, sú podozriví z výbuchov muničných skladov vo Vrběticiach

Juhozápad Iránu zasiahlo zemetrasenie, jeho epicentrum bolo neďaleko jadrovej elektrárne - diskusné fórum čitateľov