Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

19. apríla 2013

Julianne Moore sa ukáže v novom Cronenbergovom filmeBritsko-americká herečka Julianne Moore si zahrá v pripravovanej dráme kanadského režiséra Davida Cronenberga Maps to the Stars. Po jej boku sa ukážu John Cusack, Sarah Gadon a tiež ...Zdieľať
hviezdy screen actors guild awards BRATISLAVA 19. apríla (WEBNOVINY) - Britsko-americká herečka Julianne Moore si zahrá v pripravovanej dráme kanadského režiséra Davida Cronenberga Maps to the Stars.


Po jej boku sa ukážu John Cusack, Sarah Gadon a tiež Robert Pattinson, ktorý svoju účasť potvrdil už vlani v júni.

Snímka Maps to the Stars bude príbehom dvoch bývalých detských hviezd, ktoré zničil Hollywood, a zároveň kritikou losangeleskej spoločnosti posadnutej celebritami. O scenár, ktorý je údajne veľmi provokatívny, sa postaral Bruce Wagner. Nakrúcanie v Toronte a Los Angeles sa začne v júli.

Päťdesiatdvaročná Julianne Moore má na svojom konte štyri nominácie na Oscara. Prvú si vyslúžila v roku 1998 hereckým výkonom v snímke Hriešne noci (1997), ďalšia prišla o dva roky neskôr za účinkovanie v romantickej dráme Hranice lásky (1999). V roku 2003 sa stala deviatou hereckou osobnosťou v histórii, ktorá získala v jeden rok dve nominácie na Oscara v hereckých kategóriách.

Bolo to za vedľajšiu rolu vo filme Hodiny (2002) a hlavnú úlohu v dráme Ďaleko do neba (2002). Má aj šesť nominácií na Zlatý glóbus - okrem spomínaných snímok Hriešne noci, Hranice lásky a Ďaleko do neba ju v roku 2000 nominovali za romantickú komédiu Ideálny manžel (1999), v roku 2010 za vedľajšiu rolu v dráme Single Man (2009) a v roku 2011 v kategórii Najlepší ženský herecký výkon vo filme - komédii alebo muzikáli za dramédiu Decká sú v pohode (2010).

Z tohtoročného udeľovania týchto cien si odniesla sošku za televízny film Prezidentské voľby (2012), kde stvárnila bývalú guvernérku Aljašky a neúspešnú republikánsku kandidátku na viceprezidentku Sarah Palin. Diváci ju poznajú tiež zo snímok Utečenec (1993), Zabijaci (1995), Dvaja v tom (1995), Stratený svet: Jurský park (1997), Psycho (1998), Big Lebowski (1998), Magnólia (1999), Pobrežné správy (2001), Zlodeji pamäti (2004), Potomkovia ľudí (2006), Partička B. D. (2007) či Bláznivá, hlúpa láska (2011). V roku 2003 sa vydala za režiséra Barta Freundlicha, s ktorým má dve deti. Informácie zverejnili webstránky www.hollywoodreporter.com a www.screenrant.com.

Obrazom: Herečka Julianne Moore

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Beyoncé ponúkla Slovákom nezabudnuteľnú šou plnú hitov
<< predchádzajúci článok
Novinka na Slovensku - HOMOLA TECH-SALÓN

Julianne Moore sa ukáže v novom Cronenbergovom filme - diskusné fórum čitateľov