Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

20. apríla 2013

Beyoncé ponúkla Slovákom nezabudnuteľnú šou plnú hitovAmerická speváčka Beyoncé Knowles sa 19. apríla po prvý raz predstavila na Slovensku. Bratislava bola jej treťou zastávkou na turné s názvom The Mrs. Carter Show, v rámci ktorého ...Zdieľať
beyonce BRATISLAVA 20. apríla  - Americká speváčka Beyoncé Knowles sa 19. apríla po prvý raz predstavila na Slovensku.


Bratislava bola jej treťou zastávkou na turné s názvom The Mrs. Carter Show, v rámci ktorého navštívi viac ako štyridsať krajín.

Hoci na niektorých z nasledujúcich koncertov majú dostať priestor aj predkapely, v metropole Slovenska si zaplnený Zimný štadión Ondreja Nepelu musel vystačiť s piesňami zo záznamu a niekoľkými reklamami.

Samotná Beyoncé sa na pódium postavila až pätnásť minút po deviatej a po krátkom úvodnom videu ponúkla svojim fanúšikom skladbu Run the World (Girls).

V duchu názvu tejto piesne sa niesla takmer celá pódiová šou speváčky, keďže jej kapelu a až na dve výnimky aj tanečný sprievod, tvorili výhradne ženy. Koncert však okrem toho dotvárali početné pyrotechnické efekty a najmä veľkoplošné projekcie, ktoré Beyoncé využívala primárne na striedanie svojej garderóby.

Obrazom: Americká speváčka Beyoncé

Video: Beyoncé - Bratislava - Mrs. Carter tour
Video: Beyoncé - Bratislava - Mrs. Carter tour
Video: Beyoncé - Bratislava - Mrs. Carter tour"Máte krásnu krajinu! Ďakujeme, že ste nás tu dnes privítali," uviedla speváčka hneď na začiatku vystúpenia a prítomným ponúkla skladby End of Time a Flaws and All.

Takmer hneď na to zaznel v neštandardnom aranžmáne hit If I Were a Boy, v ktorom Beyoncé použila úryvky z textu a melódie Bittersweet Symphony od anglickej formácie The Verve.

V rámci vizuálne bohatej šou však vynikli aj piesne Party, Freakum Dress či Schoolin' Life. Poslednú z uvedených pritom 31-ročná popová diva označila za jednu z najobľúbenejších skladieb jej fanúšikov a fanúšičiek. Tí slovenskí sa mohli okrem toho tešiť aj z častej komunikácie a možnosti interakcie s Beyoncé. Počas koncertu si však na svoje prišli aj diváci stojaci v druhej polovici hľadiska, kde sa nachádzalo ďalšie pódium. Naň sa speváčka presunula ponad ich hlavy a odspievala štvoricu skladieb Irreplaceable, Resentment, Love on Top a Survivor.Záver bezmála dve hodiny trvajúceho koncertu patril hitom ako Crazy in Love či Single Ladies (Put a Ring on It). Prítomných však príjemne prekvapil najmä úryvok zo skladby I Will Always Love You od Dolly Parton, ktorá je však známa najmä vďaka Whitney Houston. Beyoncé následne plynule prešla do interpretácie piesne Halo a svoje prvé vystúpenie na Slovensku zavŕšila niekoľkominútovým ďakovaním všetkým fanúšikom a ľuďom, ktorí sa podieľajú na jej aktuálnom turné.

Beyoncé sa v rámci The Mrs. Carter Show World Tour ešte predstaví v Amsterdame, Paríži, Londýne, Dubline, Miláne, Berlíne, ale aj v Osle, Štokholme a ďalších mestách. Následne sa koncom júna presunie do Severnej Ameriky, kde bude turné pokračovať. Jeho názov poukazuje na speváčkinu svadbu s rapperom Shawnom "Jay-Z" Carterom, s ktorým má ročnú dcérku Blue Ivy.

Beyoncé začala svoju hudobnú kariéru v roku 1997 ako členka skupiny Destiny's Child, neskôr sa vydala na sólovú dráhu. Na svojom konte má štyri sólové štúdiovky - Dangerously In Love (2003), B'Day (2006), I Am... Sasha Fierce (2008) a 4 (2011), pričom so všetkými dobyla americký rebríček Billboard 200. Jedna z najlepšie zarábajúcich interpretiek na svete má na konte už 17 cien Grammy, pričom tri z nich získala ešte ako členka Destiny's Child, ostatné ako sólová speváčka.Setlist koncertu Beyoncé v Bratislave (19. apríl 2013):

I Been On (Intro)
Run the World (Girls)
End of Time
Flaws and All
You Are a Queen (Interlude)
If I Were a Boy/Bittersweet Symphony
Get Me Bodied
Baby Boy
Diva
Naughty Girl (Interlude)
Naughty Girl
Party
Dance for You
Express Yourself (Interlude)
Freakum Dress
Interlude
I Care
I Miss You
Schoolin' Life
Why Don't You Love Me
Interlude
1+1
Irreplaceable
Resentment
Love on Top
Survivor
Countdown (Interlude)
Crazy in Love
Single Ladies (Put a Ring on It)
I Was Here (Interlude)
I Will Always Love You/Halo
Green Light (Outro)

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Warchalovci sa predstavia v Južnej Kórei
<< predchádzajúci článok
Julianne Moore sa ukáže v novom Cronenbergovom filme

Beyoncé ponúkla Slovákom nezabudnuteľnú šou plnú hitov - diskusné fórum čitateľov