Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2010

13. júna 2010

K výsledkom volieb sa najviac priblížili DudinceHlasovanie občanov v obci Dudince v okrese Krupina sa najviac priblížilo celoslovenským výsledkom sobotňajších parlamentných volieb. Na dnešnej ...Zdieľať
volby Foto: Ilustračná SITA/Martin Havran


BRATISLAVA 13. júna (WEBNOVINY) - Hlasovanie občanov v obci Dudince v okrese Krupina sa najviac priblížilo celoslovenským výsledkom sobotňajších parlamentných volieb. Na dnešnej tlačovej besede to povedala predsedníčka Štatistického úradu SR Ľudmila Benkovičová. Podľa oficiálnych výsledkov odovzdali voliči v Dudinciach stranám Smer-SD 38,34 percenta hlasov (oficiálny výsledok - 34,79 percenta) a SDKÚ-DS 16,39 percenta (oficiálny výsledok -15,42 percenta). Voliť prišlo aj 9,36 percenta voličov SaS (oficiálny výsledok - 12,14 percenta) a 7,12 percenta priaznivcov KDH (oficiálny výsledok - 8,52 percenta). Most-Híd získal v Dudinciach 6,34 percenta (oficiálny výsledok - 8,12 percenta) a SNS 7,12 percenta (oficiálny výsledok - 5,07 percenta). Obcou s druhými najpresnejšími výsledkami je Družstevná pri Hornáde, za ňou nasleduje Košice - Šaca.

Predsedníčka Štatistického úradu SR hovorí o rôznorodej účasti, ktorá bola v priemere 58,83 percenta. Najviac ľudí prišlo k volebným urnám v obvode Svidník v obci Šarhov. "Účasť tam bola 96-percentná, ale upozorňujem, že je tam zapísaných len 25 voličov," podotkla Benkovičová s tým, že prvenstvo sa v tomto smere tradične viaže na najmenšie obce. Druhú najvyššiu účasť 91,23 percenta má obec Vyhne v Žiari nad Hronom. Len 20,15 percenta z celkového počtu voličov využilo svoje právo zahlasovať v obci Žehra v okrese Spišská Nová Vec, ide o najnižšiu účasť. Podobne je na tom košický Luník IX s 22,9 percentami zúčastnených voličov.

Sobotňajšie parlamentné voľby potvrdili skúsenosť z volieb z minulých rokov. Najviac ľudí opäť prišlo voliť v Bratislavskom kraji (62,9 percenta), nasleduje Žilinský (60,96 percenta), Nitriansky (60,56 percenta), Trenčiansky (60,44 percenta), Trnavský (59,93 percenta), Banskobystrický (58,38 percenta) a Prešovský kraj (54,57 percenta). Na chvoste rebríčka krajov podľa volebnej účasti je Košický kraj s 54,25 percentami oprávnených voličov.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
ŠÚ dostal nadštandardný počet chybných zápisníc
<< predchádzajúci článok
Ľuďom v Rimavskej Seči sa pred voľbami vyhrážali

K výsledkom volieb sa najviac priblížili Dudince - diskusné fórum čitateľov