Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2010

13. júna 2010

Ľuďom v Rimavskej Seči sa pred voľbami vyhrážaliObyvatelia obce Rimavská Seč v Rimavskosobotskom okrese pred voľbami dostali pokyny, ako majú voliť, potvrdila to pre agentúru SITA poslankyňa ...Zdieľať
dsc Rimavská Seč

Foto: SITA/Matej Krivulka

RIMAVSKÁ SEČ 13. júna (WEBNOVINY) - Obyvatelia obce Rimavská Seč v Rimavskosobotskom okrese pred voľbami dostali pokyny, ako majú voliť, potvrdila to pre agentúru SITA poslankyňa obecného zastupiteľstva v tejto obci Mária Gálová, ktorú o tom informovali občania. Pod hrozbami, že budú vysťahovaní zo sociálnych bytov alebo vylúčení z aktivačných prác mali podľa nej občania svoj hlas odovzdať Strane maďarskej koalície. "V piatok v podvečerných hodinách prišli za mnou občania našej obce, že zamestnanci obecného úradu nosili propagačné volebné materiály. Ak vynesením nepoužitých hlasovacích lístkov nepreukážu, že hlasovali za SMK, budú vylúčení z aktivačných prác alebo vyložení zo sociálnych bytov," uviedla Gálová. Ako poznamenala, občanom sa vyhrážali dve administratívne pracovníčky úradu, ktorých mená má agentúra SITA k dispozícii. Podľa Gálovej však išlo o aktivity starostky obce a zároveň podpredsedníčky Republikovej rady SMK Márty Stubendek. Tá v sobotu pred novinármi kupovanie hlasov či ovplyvňovanie volieb razantne poprela. Dnes sa vyjadriť nechcela. Ako uviedla, ten, kto má podozrenie, môže podať trestné oznámenie. Následne zložila telefón.

Ako pre agentúru SITA uviedol obyvateľ Rimavskej Seče Róbert Danyi, starostka ľuďom prostredníctvom dvoch pracovníčok odkázala, že majú voliť číslo 7, inak prídu o sociálny byt aj o prácu. "Už teraz, keď som sa vyjadril, som podľa mňa o prácu prišiel," uviedol. Ako potvrdil, v bezprostrednej blízkosti volebnej miestnosti bol postavený stánok, kam mali voliči po hlasovaní priniesť nepoužité hlasovacie lístky. "Po ich odkontrolovaní si zaznačili meno toho, kto hlasoval za SMK," uviedol Danyi.

"Snažila som sa občanom našej obce vysvetliť, že sa nemajú čoho báť, lebo zo sociálnych bytov ich nemôžu vyhodiť len tak, ale bolo vidieť, že majú strach a budú voliť tak, ako musia," povedala Gálová. Podľa jej slov po tom, ako sa agentúra SITA na mieste o kauzu zaujímala, starostka občanom, ktorí poskytli vyjadrenie, odkázala, že zajtra už nemusia prísť vykonávať aktivačnú činnosť.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
K výsledkom volieb sa najviac priblížili Dudince
<< predchádzajúci článok
Po útoku v Bagdade 15 mŕtvych a 43 zranených

Ľuďom v Rimavskej Seči sa pred voľbami vyhrážali - diskusné fórum čitateľov

nacionalisti16.6. 11:50:57