Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. mája 2023

Káčer: Novinári sú naším hlasom a zaslúžia si ochranu, demokracia nemôže fungovať bez slobodných médiíNovinári sú naším hlasom, bez nich by bol svet miestom plným prehliadania korupcie, porušovania práv a nespravodlivosti. Uviedol to v stredu dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí ...Zdieľať
img_6378 676x451 3.5.2023 (SITA.sk) - Novinári sú naším hlasom, bez nich by bol svet miestom plným prehliadania korupcie, porušovania práv a nespravodlivosti. Uviedol to v stredu dočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer pri príležitosti Svetového dňa slobody tlače.


Káčer opätovne potvrdil záväzok chrániť bezpečnosť novinárov a vyzval spoločnosť, aby si význam slobodných médií ako piliera demokracie pripomínala nielen v tento deň.

Útoky na novinárov


„V posledných rokoch sme boli svedkami alarmujúceho nárastu útokov na novinárky a novinárov, porušovania slobody tlače a cenzúry na celom svete. Žiaľ, aj minulý týždeň sa rozšírili rady mŕtvych žurnalistov, keď po streľbe ruských ostreľovačov pri Chersone zomrel ukrajinský novinár Bohdan Bitik a jeho taliansky kolega Corrado Zunino utrpel zranenia,“ upozornil šéf slovenskej diplomacie.

Káčer zároveň pripomenul nedávny prípad ruského novinára Vladimira Kara-Murzu, ktorý za svoj protivojnový postoj dostal trest 25 rokov väzenia. Takéto konanie, podľa Káčera ohrozuje nielen fyzickú bezpečnosť pracovníkov v médiách, ale aj slobodu prejavu a právo verejnosti na slobodný prístup k pravdivým informáciám.

Slobodné a pluralitné médiá


Demokracia a sebavedomá občianska spoločnosť podľa ministra nemôže fungovať bez slobodných a pluralitných médií, ktoré sú zároveň jedným z kľúčových nástrojov boja proti dezinformáciám.

„Odsudzujem akékoľvek zastrašovanie a útoky voči novinárom a považujem za dôležité, aby mala podpora slobody médií a bezpečnosti žurnalistov naďalej silné miesto v našej zahraničnej politike,“ dodal Rastislav Káčer, ktorého ministerstvo sa dlhodobo venuje podpore slobody tlače a ochrany novinárov.


Zdroj: SITA.sk - Káčer: Novinári sú naším hlasom a zaslúžia si ochranu, demokracia nemôže fungovať bez slobodných médií © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Nemecká polícia zakročila proti talianskemu zločineckému syndikátu ‚Ndrangheta a zatkla viac ako 30 podozrivých
<< predchádzajúci článok
Najvulgárnejšie nadávky, pľuvance aj vyhrážky. Účastníci LGBTI zhromaždenia sa pustili do Matoviča (video)