Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. septembra 2006

Kaczynski rokoval s Bushom, Riceovou a CheneymPoľský premiér Jaroslaw Kaczynski sa v stredu vo Washingtone stretol s americkým prezidentom Georgeom W. Bushom, ministerkou zahraničných vecí Condoleezzou Riceovou a viceprezidentom Dickom Cheneym, ...Zdieľať

WASHINGTON 14. septembra (WEBNOVINY) - Poľský premiér Jaroslaw Kaczynski sa v stredu vo Washingtone stretol s americkým prezidentom Georgeom W. Bushom, ministerkou zahraničných vecí Condoleezzou Riceovou a viceprezidentom Dickom Cheneym, informoval Biely dom. Počas stretnutia predstavitelia oboch krajín prediskutovali viacero problematík vrátane situácie v Iraku, na ktorých sa zhodli a potvrdili tým svoje úzke spojenectvo.

Po stretnutí s Kaczynským Riceová na spoločnej tlačovej konferencii v stredu povedala, že "Poľsko a Spojené štáty sú najlepší priatelia... Poľsko bolo a je razantným bojovníkom v boji na obranu slobody ako v minulosti tak i teraz, keď ste prijali záväzok pomáhať ostatným (štátom), ktoré sa usilujú o slobodu a demokraciu."

Na stretnutí Kaczynského s Cheneym a Bushom sa podľa Fredericka Jonesa, hovorcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť, americký prezident "poďakoval (poľskému) premiérovi za vytrvalé vedenie Poľska v boji za mier a demokraciu v Iraku". "Prezident (Bush) a premiér (Kaczynski) opakovane potvrdili úzke vzťahy a priateľstvo medzi Spojenými štátmi a Poľskom," uviedol Jones.

"Ak ma niekto požiada, aby som našiel slová, ktorými by som najlepšie vyjadril naše vzťahy, tak by to boli sloboda, pokračujúci boj za slobodu, za udržanie slobody a za rozvoj slobody," uviedol Kaczynski po stretnutí s Riceovou.

SITA,AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalý šéf armády žiada Olmertovo odstúpenie
<< predchádzajúci článok
Irán je pripravený obnoviť nepodmienené jadrové rokovania

Kaczynski rokoval s Bushom, Riceovou a Cheneym - diskusné fórum čitateľov