Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2007

Kaliňák doniesol hasičom plošinu, policajtom terénne autáNovú hasičskú plošinu s dosahom do výšky 30 metrov dnes odovzdal popradským hasičom minister vnútra Robert Kaliňák. „Je to európsky nadštandard. Je to technika, kde dochádza ku kombinácii ...Zdieľať
POPRAD 13. decembra (WEBNOVINY) – Novú hasičskú plošinu s dosahom do výšky 30 metrov dnes odovzdal popradským hasičom minister vnútra Robert Kaliňák. „Je to európsky nadštandard. Je to technika, kde dochádza ku kombinácii hasičskej striekačky, zásahového vozidla a výsuvnej plošiny,“ povedal R. Kaliňák. Nové vozidlo Iveco nahradí starú plošinu, ktorá mala dosah 27 metrov a je v súčasnosti mimo prevádzky. Poprad mal jednu z najzastaranejších výškových techník na Slovensku, čo bol hlavný dôvod pridelenia nového vozidla pod Tatry. „Minulý rok som doniesol popradským hasičom pečený rebríček a sľúbil som, že do roka a do dňa donesieme skutočný rebrík, ktorý dokáže zachraňovať ľudí z bytoviek,“ dodal R. Kaliňák.


Mesto Poprad sa podľa Kaliňáka mimoriadne rozvíja a hasiči musia ísť s dobou.
Aj keď novú techniku dostali hasiči tesne pred Vianocami, Kaliňák to nepovažuje za darček pod stromček. „Je to povinnosť ministerstva vnútra, aby sme sa starali o ľudí. Našou úlohou je zabezpečiť im kvalitné podmienky,“ povedal minister. V najbližšom období plánuje ministerstvo vnútra obnovu veľkých cisternových striekačiek. Základ tejto techniky na Slovensku tvoria v súčasnosti Tatry 815 pochádzajúce z rokov 1986 až 1988.
Ministerstvo tiež plánuje repasovať všetky terénne upravené Tatry 148 určené na hasenie lesných požiarov u pôvodného výrobcu. „Je to zázračné auto, ktoré bolo vyvinuté už pred 30 rokmi a napriek tomu žiaden výrobca neposkytuje náhradu,“ povedal R. Kaliňák. Podľa riaditeľa popradských hasičov Ondreja Šprocha z Popradu by mali ísť na repasáciu obe Tatry 148.
Okrem hasičskej plošiny dnes minister Kaliňák v Poprade odovzdal aj štyri nové policajné autá. Ide o terénne vozidlá značky Nissan X-trail, ktoré budú slúžiť na obvodných oddeleniach v Poprade, Vysokých Tatrách a vo Svite. Okrem nich dostali popradskí policajti aj vozidlá Kia Ceed a terénne vozidlá Kia Sportage. „V rámci polície je to vždy aj o určitej demonštrácii a prevencii. Je iné zastavovať auto pri hrdzavej Nive alebo Favorite, ktoré pochádzajú ešte z federálnych zásob,“ dodal R. Kaliňák. Od začiatku roka dostali popradskí policajti 26 nových vozidiel. „Niekedy sa človek až musí hanbiť, ako tie vozidlá vyzerajú. Sú tam policajné nálepky a je tam 70 % hrdze, čo nevnímajú dobre naši ľudia, nielen turisti,“ uviedol riaditeľ popradských policajtov Štefan Pilár.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Násilník, ktorý sekerou zranil 14-ročného chlapca, je za mrežami
<< predchádzajúci článok
Dzurinda nedovolí, aby opozícii niekto zatváral ústa

Kaliňák doniesol hasičom plošinu, policajtom terénne autá - diskusné fórum čitateľov