Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. decembra 2007

Násilník, ktorý sekerou zranil 14-ročného chlapca, je za mrežamiSlužbukonajúci sudca Okresného súdu Košice I vzal dnes do väzby 17-ročného Ondreja F. z Jasova (okres Košice – okolie) obvineného z pokusu o vraždu, čím vyhovel návrhu prokurátora na jeho ...Zdieľať
KOŠICE 13. decembra (WEBNOVINY) – Službukonajúci sudca Okresného súdu Košice I vzal dnes do väzby 17-ročného Ondreja F. z Jasova (okres Košice – okolie) obvineného z pokusu o vraždu, čím vyhovel návrhu prokurátora na jeho väzobné stíhanie. Podľa hovorcu Krajskej prokuratúry v Košiciach Milana Filička prokurátor svoj návrh odôvodnil obavami, že by obvinený mohol ujsť alebo sa skrývať, aby sa vyhol trestnému stíhaniu.

Obvinený v pondelok podvečer tupou stranou sekery udrel do zátylku 14-ročného Ivana K. z Jasova. Keď chlapec spadol na zem, obvinený ho ešte niekoľkokrát udrel sekerou do hlavy a ušiel. Chlapca s ťažkým úrazom mozgu operovali na Klinike úrazovej chirurgie FNLP v Košiciach, neskôr ho previezli na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny. Útočníka, ktorý sa skrýval na povale jedného z rodinných domov v Jasove, našli privolané policajné hliadky. Pri zadržaní mal pri sebe aj sekeru.
Podľa informácií hovorkyne Krajského súdu v Košiciach Marcely Gálovej Ondrej F. je obvinený z obzvlášť závažného zločinu pokusu o vraždu, za ktorý mu súd môže uložiť trest odňatia slobody v rozpätí 15 až 20 rokov, keďže však ide o mladistvého, trestná sadzba sa znižuje o polovicu. Obvinený sa po porade so svojím obhajcom vzdal práva podať proti väzbe sťažnosť a v čase okolo poludnia už nastúpil do výkonu väzby.
SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Moskva dokončí jadrovú elektráreň v Iráne
<< predchádzajúci článok
Kaliňák doniesol hasičom plošinu, policajtom terénne autá

Násilník, ktorý sekerou zranil 14-ročného chlapca, je za mrežami - diskusné fórum čitateľov