Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

04. marca 2024

Kaliňák rokoval v Pentagone s americkým ministrom obrany Austinom, riešili aj pomoc Ukrajine (video)Amerika a Slovensko potvrdili svoj záujem spoločne rozvíjať obranný priemysel. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva obrany (MO) SR. Minister ...Zdieľať
4.3.2024 (SITA.sk) - Amerika a Slovensko potvrdili svoj záujem spoločne rozvíjať obranný priemysel. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva obrany (MO) SR.


Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) sa v rámci pracovnej cesty do Spojených štátov stretol v Pentagone s americkým ministrom obrany Lloydom J. Austinom a navštívil aj ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov.

Témou bola aj pomoc Ukrajine


Kaliňák potvrdil záujem Slovenska pokračovať v modernizácii a zvyšovaní konkurencieschopnosti slovenského obranného priemyslu. Témou bola aj pomoc Ukrajine.

Kaliňák opätovne deklaroval postoje slovenskej vlády a zdôraznil, že SR kladie veľký dôraz na dodržiavanie medzinárodného práva a odsudzuje všetky formy agresie. Ako ďalej pripomenul, Slovensko nevidí vojenské riešenie konfliktu.

USA rešpektujú slovenskú pozíciu


„Iba okamžitým zastavením bojov dokážeme zabrániť ďalšiemu krviprelievanie a obnoviť suverenitu Ukrajiny. Je teda nevyhnutné, aby aj medzinárodné spoločenstvo prispelo k čo najrýchlejšiemu začiatku mierových rokovaní," vyhlásil rezort obrany s tým, že Spojené štáty rešpektujú slovenskú pozíciu a vážia si pomoc slovenských výrobcov odmínovacích kompletov Božena 5, univerzálnych dokončovacích strojov UDS 214 či diaľkových detektorov Falcon 4G.

Americký minister obrany pogratuloval Slovensku k 20. výročiu vstupu do NATO a ocenil aj zodpovedný prístup Slovenska, jeho mnohé prínosy pre Alianciu a systematické úsilie o zaistenie bezpečnosti východnej hranice.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: SITA.sk - Kaliňák rokoval v Pentagone s americkým ministrom obrany Austinom, riešili aj pomoc Ukrajine (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oteplenie predčasne ukončilo prevádzku niektorých menších lyžiarskych stredísk pod Tatrami na Spiši
<< predchádzajúci článok
Miera nezamestnanosti sa dostala pod hranicu šesť percent, medziročne klesla v šiestich z ôsmich krajov