Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

15. augusta 2020

Kampaň čínskej reštaurácie pobúrila ľudí, jej zámerom bolo propagovať ukončenie plytvania jedlomReštaurácia v centrálnej Číne sa ospravedlnila za to, že zákazníkov nabádala, aby sa najprv odvážili a potom si podľa ...Zdieľať
thinkstockphotos 660196744 676x405 15.8.2020 - Reštaurácia v centrálnej Číne sa ospravedlnila za to, že zákazníkov nabádala, aby sa najprv odvážili a potom si podľa toho objednali jedlo. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého stravovacie zariadenie postup zaviedlo po spustení celonárodnej kampane proti plytvaniu jedlom.


Reštaurácia v meste Čchang-ša umiestnila tento týždeň pred svojím vchodom dve veľké váhy a požiadala zákazníkov, aby zadali svoje miery do aplikácie, ktorá im na základe nich odporučila položky z menu. V podniku tiež vyvesili plagátiky vyzývajúce na šetrnosť a propagujúce prázdne taniere.

Postup vyvolal vlnu nevôle na sociálnych sieťach, čo viedlo reštauráciu k "hlbokému ospravedlneniu" za to, ako interpretovali národnú kampaň za čisté taniere. "Naším pôvodným zámerom bolo propagovať ukončenie plytvania jedlom a nabádať k objednávaniu jedla zdravým spôsobom. Nikdy sme zákazníkov nenútili, aby sa vážili," uviedli.

Prezident Si Ťin-pching tento týždeň spustil kampaň s tým, že úroveň plytvania potravinami v krajine je "šokujúca a hrozivá".


Zdroj: Webnoviny.sk - Kampaň čínskej reštaurácie pobúrila ľudí, jej zámerom bolo propagovať ukončenie plytvania jedlom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Britská princezná Anna oslavuje 70. narodeniny, oslavy obmedzil koronavírus
<< predchádzajúci článok
Vedci skúmali jednu z hviezd Mliečnej dráhy, momentálne je najrýchlejšia v celej galaxii

Kampaň čínskej reštaurácie pobúrila ľudí, jej zámerom bolo propagovať ukončenie plytvania jedlom - diskusné fórum čitateľov