Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. februára 2012

Kampaň proti Východoeurópanom zaujala aj europarlamentEurópsky parlament (EP) sa bude zaoberať kontroverznou kampaňou holandskej ultranacionalistickej Strany za Slobodu (PVV), ktorá vyzýva spoluobčanov, aby jej hlásili svoje negatívne zážitky s ...Zdieľať
geert wilders AMSTERDAM 16. februára (WEBNOVINY) - Európsky parlament (EP) sa bude zaoberať kontroverznou kampaňou holandskej ultranacionalistickej Strany za Slobodu (PVV), ktorá vyzýva spoluobčanov, aby jej hlásili svoje negatívne zážitky s prisťahovalcami pochádzajúcimi z krajín strednej a východnej Európy.


Rozpravu na túto tému vo štvrtok navrhla stredopravicová Európska ľudová strana (EĽS), ktorá je najvplyvnejším politickým zoskupením na celoeurópskej úrovni.

Príslušné zasadnutie by sa malo konať 13. marca v Štrasburgu, pričom predseda EĽS Joseph Daul vyzval holandského premiéra Marka Rutteho, aby sa na ňom zúčastnil a "vysvetlil svoje ohlušujúce mlčanie v tejto veci".

Narážal tak na jeho vyhýbavý prístup, ktorý zrejme súvisí s faktom, že vládna koalícia sa v parlamente musí opierať o podporu opozičnej PVV.

Obyvatelia Holandska majú od minulej stredy k dispozícii špeciálnu internetovú stránku pod názvom Ohlasovňa Stredo- a Východoeurópanov, kde sa môžu posťažovať na "obťažovanie" prisťahovalcami z krajín, ako sú Poľsko, Bulharsko alebo Rumunsko.

Strana pod vedením kontroverzného politika Geerta Wildersa sa snaží návštevníkov osloviť aj zobrazovaním kópií novinových článkov pripisujúcich nárast kriminality imigrantom z nových členských krajín Európskej únie. Kampaň vyvolala vlnu kritiky v Holandsku i v zahraničí, čo zrejme potešilo Wildersa, keďže sa mu týmto spôsobom opäť podarilo pritiahnuť pozornosť médií.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prognóza tohtoročnej ekonomiky eurozóny sa zhoršila
<< predchádzajúci článok
Žirinovský sa obáva, že jeho súperov nastrčil Putin