Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Dlhová kríza

16. februára 2012

Prognóza tohtoročnej ekonomiky eurozóny sa zhoršilaEurópska centrálna banka (ECB) zhoršila svoju prognózu vývoja ekonomiky eurozóny pre tento a budúci rok. V tomto roku podľa nej hrubý domáci produkt (HDP) eurozóny klesne o 0,1 %. Pre ...Zdieľať
peniaze FRANKFURT 16. februára (WEBNOVINY) - Európska centrálna banka (ECB) zhoršila svoju prognózu vývoja ekonomiky eurozóny pre tento a budúci rok. V tomto roku podľa nej hrubý domáci produkt (HDP) eurozóny klesne o 0,1 %.


Pre rok 2013 ECB predpovedá eurozóne rast o 1,1 %. Znamená to podstatnú revíziu smerom nadol v porovnaní s predchádzajúcou predikciou z novembra minulého roka, kedy ECB prognózovala, že v tomto roku sa HDP Európskej menovej únie zväčší o 0,8 % a v roku 2013 posilní o 1,6 %.

Horší výhľad eurozóny podľa ECB spôsobuje ďalšia fiškálna konsolidácia v mnohých krajinách menovej únie a tiež sprísnenie úverových podmienok, zhoršenie dôvery a väčšia neistota.

Prognózu inflácie ECB takmer nezmenila. V tomto roku ráta s infláciou 1,9 %, pričom v predošlej predikcii odhadovala, že bude 1,8 %. V budúcom roku ECB očakáva infláciu 1,7 %. V predchádzajúcej prognóze rátala s tým, že bude vo výške 1,8 %.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Starčeka chceli obrať o dom, za únos pôjdu do väzenia
<< predchádzajúci článok
Kampaň proti Východoeurópanom zaujala aj europarlament