Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

17. novembra 2020

Kanalizácia v Aténach ukrývala historický kúsok, pri jej čistení našli bustu antického bohaPočas čistenia odpadových vôd v kanalizačnom systéme gréckeho hlavného mesta Atény našli minulý piatok zachovalú bustu antického boha Herma. Ako uviedlo grécke ministerstvo kultúry, jeho ...Zdieľať
greece_ancient_sculpture_60102 66252a3223704ea589e9aa3a84d86fe1 676x451 17.11.2020 (Webnoviny.sk) - Počas čistenia odpadových vôd v kanalizačnom systéme gréckeho hlavného mesta Atény našli minulý piatok zachovalú bustu antického boha Herma.


Ako uviedlo grécke ministerstvo kultúry, jeho hlava, podobne ako mnohé ďalšie, slúžila na označovanie ulíc v starovekých Aténach.

Pravdepodobne pochádza z konca štvrtého alebo začiatku tretieho storočia pred naším letopočtom. Busta zobrazuje Herma v "zrelom veku", poznamenal rezort kultúry.

Busta má znaky štýlu, akým sa vyznačoval slávny grécky sochár Alkamenes, ktorý pôsobil v 5. storočí pred Kristom.

Podľa ministerstva ju po tom, ako spočiatku slúžila na označenie ulice, neskôr s najväčšou pravdepodobnosťou zabudovali do steny odtokového potrubia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kanalizácia v Aténach ukrývala historický kúsok, pri jej čistení našli bustu antického boha © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vesmírna kapsula spoločnosti SpaceX sa úspešne pripojila k ISS
<< predchádzajúci článok
Observátorium Arecibo je na pokaraji kolapsu, známe je aj z  filmu o Jamesovi Bondovi

Kanalizácia v Aténach ukrývala historický kúsok, pri jej čistení našli bustu antického boha - diskusné fórum čitateľov