30. augusta 2019

Kanoisti v kvalifikácii SP stopercentní, v K1 žien postup Kaliskej

Na archívnej snímke slovenská kajakárka Elena Kaliská.

Na archívnej snímke slovenská kajakárka Elena Kaliská. Foto: TASR - Michal Svítok
Markkleeberg 30. augusta (TASR) - Všetci traja slovenskí kanoisti postúpili zo štvrtkovej kvalifikácie 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome. Alexander Slafkovský na úvod v nemeckom Markkleebergu skončil na druhom mieste. Matej Beňuš bol šiesty a Michal Martikán siedmy. Všetci traja predviedli čistú jazdu.

Menej sa darilo kajakárkam. Z prvej kvalifikácie si zabezpečila semifinále iba skúsená Elena Kaliská na 18. priečke. Tesne unikol postup Jane Dukátovej, ktorá figurovala na 22. mieste a za elitnou dvadsiatkou zaostala o 36 stotín. O to viac ju môžu mrzieť dve trestné sekundy. Eliška Mintálová bola na 25. pozícii.

Preteky v Markkleebergu sú úvodným podujatím, na ktorom budú Slováci bojovať v internej kvalifikácii o účasť na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu.

Warholm po druhom čase histórie: To najlepšie ešte len príde