Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

14. apríla 2024

Kapitán slovenských tenistiek Lipták vychválil Jamrichovú, len 16 ročná hráčka má neuveriteľný potenciálSlovenské tenistky si po ročnej prestávke zahrajú na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej, ktorý sa uskutoční v novembri v španielskej Seville. Postupové ...Zdieľať
661a752587954241557316 676x451 14.4.2024 (SITA.sk) - Slovenské tenistky si po ročnej prestávke zahrajú na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej, ktorý sa uskutoční v novembri v španielskej Seville. Postupové domáce víťazstvo nad Slovinskom (4:0) sa na prvý pohľad zrodilo ľahšie, ako sa predpokladalo.


Po jednom bode k nemu ešte v piatok prispeli Anna Karolína Schmiedlová a Viktória Hrunčáková, v sobotu ho spečatila akoby symbolicky ešte len 16-ročná Renáta Jamrichová. Práve tá by mala v budúcnosti ťahať slovenský ženský tenis smerom do svetovej špičky.

Úspech Jamrichovej


V bratislavskom Národnom tenisovom centre Jamrichová doslova prevalcovala slovinskú súperku Veroniku Erjavečovú 6:2, 6:0 a neskôr pridali Slovenky štvrtý bod vo štvorhre. Kapitán slovenského tímu Matej Lipták vo svojom hodnotení podotkol, že piatkové dvojhry boli veľmi vyrovnané.

"Boli to naozaj tesné zápasy a výsledok mohol byť po nich aj iný ako 2:0 pre náš tím. Veľa rokov sa nám nedarilo prebojovať na záverečný turnaj v tejto tímovej súťaži, skôr sme sa zachraňovali v elitnej skupine, a teraz tam pôjdeme tretíkrát za štyri roky," pripomenul Lipták na oficiálnom webe Pohára Billie Jean Kingovej, niekdajšieho Pohára federácie.

Súťaživé hráčky


Lipták vedie ako kapitán slovenské tenistky už 15 rokov a k súčasnej generácii hráčok doplnil: "Sú súťaživé a rady reprezentujú svoju krajinu. Už teraz sa všetci tešíme na finálový turnaj." Nemohol zabudnúť na komentár k mladučkej Jamrichovej, ktorá začiatkom tohto roka vyhrala juniorskú dvojhru na Australian Open v Melbourne.

"V priebehu polroka absolvovala premiéru v tejto tímovej súťaži, vyhrala juniorku v Melbourne a triumfovala už aj na ženskom turnaji. Neustále sa zlepšuje a najmä sa chce zlepšovať. Má neuveriteľný potenciál. Disponuje skvelou obranou, výborným útokom, má z tenisu vo svojej hre všetko," pochválil Lipták.

Dvanásť krajín na turnaji


Na finálovom turnaji Pohára Billie Jean Kingovej v Seville sa v novembri predstaví 12 krajín. Okrem obhajcu trofeje Kanady a vlani neúspešného finalistu Talianska, budú účastníčkami aj domáce Španielky a Češky, ktoré dostali voľnú kartu.

Zvyšná osmička tímov si účasť vybojovala v kvalifikačných dueloch počas uplynulých dvoch dní. Sú nimi Austrália, Japonsko, Nemecko, Poľsko, Rumunsko, USA, Veľká Británia a už spomenuté Slovensko. V Seville sa tímy rozdelia do štyroch skupín po tri a víťazi skupín postúpia do semifinále. Víťazi semifinále si zahrajú v súboji o titul.


Zdroj: SITA.sk - Kapitán slovenských tenistiek Lipták vychválil Jamrichovú, len 16 ročná hráčka má neuveriteľný potenciál © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tkachuk, Zegras a možno aj Slafkovského „parťák“ z prvého útoku. USA sa črtá veľmi silný tím pre MS v hokeji 2024
<< predchádzajúci článok
Slovanista Pauschek získal siedmy majstrovský titul, prekonal doterajší rekord Nigérijčana Rabiua