Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

22. januára 2022

Karneval v Rio de Janeiro sa nebude konať v štandardnom termíne, pre omikron ho presunuli na aprílSvetoznámy karneval v brazílskom meste Rio de Janeiro sa neuskutoční počas záverečného víkendu februára ale koncom apríla, keďže v krajine ...Zdieľať
brazil_carnival_77656 ee7fb5d029e74613b5812b301c982fad 676x474 22.1.2022  - Svetoznámy karneval v brazílskom meste Rio de Janeiro sa neuskutoční počas záverečného víkendu februára ale koncom apríla, keďže v krajine stúpa počet prípadov koronavírusu a šíri sa variant omikron.


„Prijatie tohto rozhodnutia rešpektuje terajšiu situáciu pandémie ochorenia COVID-19 v Brazílii a nutnosť chrániť životy a spoločné sily potrebné na vakcinačnú kampaň v krajine," konštatuje vyhlásenie, ktoré spolu zverejnili mestá Rio de Janeiro a Sao Paulo. Začiatok karnevalu v Sao Paulo v tomto roku tiež odložia, a to na 21. apríla.

Eduardo Paes, starosta mesta Rio de Janeiro, už pred niekoľkými týždňami oznámil, že pouličné oslavy v meste nebudú také ako v období pred pandémiou.

Neobjasnil, akú by mohli mať podobu. Povedal však, že prehliadky škôl samby sa uskutočnia tak, ako sa plánovalo, pričom účastníci musia rátať s kontrolou dokladov o vakcinácii alebo potvrdení o negatívnom výsledku testu na koronavírus.


Zdroj: Webnoviny.sk - Karneval v Rio de Janeiro sa nebude konať v štandardnom termíne, pre omikron ho presunuli na apríl © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Skupina Massriot prichádza s novým albumom
<< predchádzajúci článok
P. Konečný: Kiná sú späť, ale artové filmy to budú mať ťažšie