Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

29. júla 2020

Katolícka univerzita v Louisiane získala dvadsať miliónov dolárov od neznámeho darcu


Tagy: dar peniaze

Americká katolícka univerzita v Louisiane určená najmä pre Afroameričanov získala od anonymného darcu 20 miliónov dolárov (v prepočte približne 17 miliónov eur). Je to najštedrejší dar od súkromnej osoby ...Zdieľať
109090512_3225350084170195_3296296836067334201_o 676x451 29.7.2020  - Americká katolícka univerzita v Louisiane určená najmä pre Afroameričanov získala od anonymného darcu 20 miliónov dolárov (v prepočte približne 17 miliónov eur). Je to najštedrejší dar od súkromnej osoby v histórii Xavier University of Louisiana (XULA).


Zástupcovia školy o tom informovali v utorok s tým, že im peniaze pomôžu rozšíriť štipendiá a zabezpečiť investície potrebné na pokračovanie ich misie.

"Toto je pozoruhodný príklad podpory a povzbudenia pre našu školu a jej misiu. Je to zároveň pripomienka toho, že to, čo robíme, je dôležité nie len pre univerzitu, ale aj pre celosvetovú komunitu," povedal predstaviteľ univerzity Reynold Verret. Školu navštevuje niečo cez tritisíc študentov.

Oznam zverejnili v rovnaký deň, ako MacKenzie Scott, bývalá manželka zakladateľa spoločnosti Amazon Jeffa Bezosa, vyhlásila, že darovala 1,67 miliardy dolárov (1,4 miliardy eur) rôznym organizáciám, ktoré sa zaoberajú napríklad rasovou a rodovou rovnosťou.

Za jednu z takýchto inštitúcii označila aj Xavier University of Louisiana.


Zdroj: Webnoviny.sk - Katolícka univerzita v Louisiane získala dvadsať miliónov dolárov od neznámeho darcu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: dar peniaze
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koronavírus zneužívajú ako návnadu, Kaspersky eviduje nové druhy hrozieb od kyberzločincov
<< predchádzajúci článok
Instagram zakročil proti popovej hviezde, Madonna šírila konšpiračné video o koronavíruse

Katolícka univerzita v Louisiane získala dvadsať miliónov dolárov od neznámeho darcu - diskusné fórum čitateľov