Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

18. januára 2022

Kauza vraždy Miroslava Sýkoru sa nikam neposunula, obžalovaný aj svedok sa z pojednávania ospravedlniliPrípad vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru sa v utorok naZdieľať
gettyimages 176810772 676x451 18.1.2022 (Webnoviny.sk) - Prípad vraždy údajného zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovci Miroslava Sýkoru sa v utorok na Okresnom súde Bratislava I neposunul. Jeden z obžalovaných, konkrétne Ľuboš F. sa totiž z pojednávania ospravedlnil pre závažné rodinné dôvody.


Súd mal v utorok v pláne výsluch svedka, ten sa však rovnako ospravedlnil. Dôvodom je, že pracuje v zahraničí. Súd tak pojednávanie v tejto veci odročil na 10. mája.

V kauze sú štyria obžalovaní


Pred súdom v tejto kauze stoja štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, ďalej Marek L., Richard B., ktorý čelí obžalobe aj v kauze skupiny takáčovcov a Milan M., ktorí sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria obžalovaní svoju vinu odmietajú.

Podľa prokuratúry tvorila štvorica skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L. Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta, Radoslava L. zastrelili.

Vypovedal aj Černák či Lexa


Miroslava Sýkoru zastrelili vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R.

Na predošlých pojednávaniach v tomto prípade ako svedkovia vypovedali napríklad odsúdení Mikuláš Černák, Miloš Kaštan, Róbert Lališ, Ladislav Bališ a Juraj Ondrejčák alebo bývalý šéf Slovenskej informačnej služby Ivan Lexa. Súd tento prípad prejednáva od roku 2015.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kauza vraždy Miroslava Sýkoru sa nikam neposunula, obžalovaný aj svedok sa z pojednávania ospravedlnili © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Letka ministerstva vnútra zrejme neprejde pod Ozbrojené sily SR, príprava zlúčenia by zabrala najmenej šesť rokov
<< predchádzajúci článok
Niektorí sudcovia vnášajú do komunikácie podľa ZOJ neznášanlivosť a intoleranciu, pri kritike justície používajú osobné urážky