Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. septembra 2018

Kažimír: Musíme urobiť všetko preto, aby fungovala prevádzka SAVNa snímke podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír počas príchodu na 118. rokovanie vlády SR 12. septembra 2018 v Bratislave.Zdieľať
Na snímke podpredseda vlády a minister financií Peter Kažimír počas príchodu na 118. rokovanie vlády SR 12. septembra 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Marko Erd
Bratislava 12. septembra (TASR) – Musíme urobiť všetko pre to, aby fungovala prevádzka Slovenskej akadémie vied (SAV). Ako uviedol pred stredajším rokovaním vlády minister financií Peter Kažimír (Smer-SD), doteraz z rezortu financií zo štátnej pokladnice prúdili peniaze na platy, ale aj na každodenné potreby.


"Zákon prešiel, teraz si sadnú asi všetci právnici na Slovensku, aby zistili, čo to znamená. Má to celkom vážne majetkovo-právne dosahy," povedal Kažimír. Poznamenal, že dva mesiace sa rieši to, či niečo vzniklo alebo nie. "Ja si to nechám tiež najskôr vysvetliť, necítim sa ako odborník v tejto oblasti," povedal.

V rámci zákona, ktorý novelizuje zákon o vysokých školách, schválila NR SR v utorok (11. 9.) aj poslaneckú novelu zákona o SAV, ktorá upravuje postup v prípade, že organizácia SAV, ktorá bola založená ako verejná výskumná inštitúcia (VVI), nebude Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR zapísaná do registra VVI. V takom prípade stráca platnosť jej zakladacia listina ako VVI a organizácia sa vracia do stavu, v akom existovala do 30. júna 2018, t. j. do právnej formy štátnej rozpočtovej alebo príspevkovej organizácie.

"Týmto sa rieši súčasný stav ústavov a ďalších útvarov SAV, ktoré existovali v istom právnu vákuu po tom, čo ministerstvo školstva nedostalo všetky potrebné podklady a dokumenty, aby ich mohlo zapísať do registra VVI," uviedlo ministerstvo školstva. Novela súčasne zaväzuje SAV zabezpečiť do 31. decembra 2018 všetky potrebné úkony, aby sa jej organizácie mohli stať VVI na základe postupu, ktorý určuje zákon o VVI.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Carney: Finančný systém Číny je rizikom pre svetovú finančnú stabilitu
<< predchádzajúci článok
Oslobodenie Kalinova si pripomínajú, aby nezabudli na hrôzy vojny

Kažimír: Musíme urobiť všetko preto, aby fungovala prevádzka SAV - diskusné fórum čitateľov