Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. mája 2021

KDH je proti drastickému rastu DPH, rodinám by mohlo pomôcť výrazné zvýšenie daňového bonusuMimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) je proti návrhu na zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) zo súčasných 20 na 25 percent. Ako uviedol ...Zdieľať
peniaze 1 676x451 3.5.2021 (Webnoviny.sk) - Mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) je proti návrhu na zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) zo súčasných 20 na 25 percent. Ako uviedol jeho predseda Milan Majerský, ak chce štát pomôcť rodinám s deťmi, nemal by im brať ťažko zarobené peniaze, ale nechať ich v peňaženkách rodičov.


To podľa neho znamená zvýšiť daňové bonusy, nie dane. Prijatím medializovaného návrhu ministra financií Igora Matoviča by zároveň na Slovensku podľa hnutia nastalo dramatické zdražovanie.

"Možností pomoci rodinám je viacero, ale zvýšenie dane nie je cesta. V KDH dlhodobo presadzujeme progresívne zvýšenie daňového bonusu pre všetky deti do 18 rokov až do výšky 100 eur na dieťa, ktorý rastie s počtom detí," priblížil Majerský.

Takýto progresívny daňový bonus na dieťa podľa neho adresne pomáha pracujúcim rodinám s viacerými deťmi. Pre rodičov a rodiny, kde príjmy nestačia, môže byť podľa KDH zvýšenie prídavkov na deti v poriadku, ale financovať by sa malo z úspor alebo z lepšieho výberu DPH a iných daní.


Zdroj: Webnoviny.sk - KDH je proti drastickému rastu DPH, rodinám by mohlo pomôcť výrazné zvýšenie daňového bonusu © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Autobus MHD v Bratislave zrazil ženu na priechode pre chodcov (foto)
<< predchádzajúci článok
Expolicajného funkcionára Pakšiho čaká súd, rozhodovať bude o dohode v kauze Judáš

KDH je proti drastickému rastu DPH, rodinám by mohlo pomôcť výrazné zvýšenie daňového bonusu - diskusné fórum čitateľov