Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

03. mája 2021

Autobus MHD v Bratislave zrazil ženu na priechode pre chodcov (foto)Autobus mestskej hromadnej dopravy zrazil v nedeľu dopoludnia v bratislavskej Petržalke na priechode pre chodcov chodkyňu. Stalo sa tak na križovatke ulíc Jantárová cesta - Farského - ...Zdieľať
181869653_1178072889281906_8359698574855294890_n 676x422 3.5.2021 (Webnoviny.sk) - Autobus mestskej hromadnej dopravy zrazil v nedeľu dopoludnia v bratislavskej Petržalke na priechode pre chodcov chodkyňu. Stalo sa tak na križovatke ulíc Jantárová cesta – Farského – Bosákova.


Informovala o tom v pondelok polícia na sociálnej sieti. Žena pri dopravnej nehode utrpela ťažké zranenia. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna. V objasňovaní nehody pokračujú dopravní policajti.

„Podľa doposiaľ zistených informácii vodič mestskej hromadnej dopravy viedol autobus v pravom jazdnom pruhu po Farského ulici. Na križovatke pri odbočovaní vpravo nedal prednosť chodkyni, ktorá prechádzala po priechode pre chodcov. Vodič si pravdepodobne neuvedomil, že ak svieti zelená šípka a jeho jazdná dráha sa križuje s priechodom pre chodcov, pri odbočovaní vpravo je povinný dať prednosť chodcom na priechode pre chodcov,“ uviedla polícia.

Pre odbočujúcich vpravo platia všeobecné pravidlá o dávaní prednosti chodcom na priechode.


Zdroj: Webnoviny.sk - Autobus MHD v Bratislave zrazil ženu na priechode pre chodcov (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zamestnávatelia žiadajú zrušiť pandemickú komisiu, kritizujú COVID automat aj predĺžený núdzový stav
<< predchádzajúci článok
KDH je proti drastickému rastu DPH, rodinám by mohlo pomôcť výrazné zvýšenie daňového bonusu

Autobus MHD v Bratislave zrazil ženu na priechode pre chodcov (foto) - diskusné fórum čitateľov