Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. októbra 2006

KDH je zhrozené z Kubišovej výzvy na rezignáciu diplomatovKresťanskodemokratické hnutie (KDH) je zhrozené z výzvy, ktorú minister zahraničných vecí Ján Kubiš zaslal na zastupiteľské úrady Slovenskej republiky v zahraničí. Ako sa ďalej uvádza v ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) je zhrozené z výzvy, ktorú minister zahraničných vecí Ján Kubiš zaslal na zastupiteľské úrady Slovenskej republiky v zahraničí. Ako sa ďalej uvádza v reakcii KDH, o ktorej agentúru SITA informoval hovorca kresťanských demokratov Martin Krajčovič, minister Kubiš v nej totiž v diplomacii neprijateľným a neprofesionálnym spôsobom vyzval veľvyslancov, ktorí nie sú kariérnymi diplomatmi, aby rezignovali na svoju funkciu. "Vláda Roberta Fica sa bez akýchkoľvek škrupúľ snaží uchopiť moc v krajine na všetkých úrovniach. Opakuje sa neslávne známa parlamentná noc dlhých nožov z roku 1994, keď vtedajšia Mečiarova garnitúra uskutočnila rozsiahle personálne čistky v krajine,“ uviedol v reakcii podpredseda KDH pre zahraničnú politiku Martin Fronc.

KDH reaguje na dnešnú informáciu, že vláda plánuje výmenu piatich až šiestich veľvyslancov, ktorých považuje za politických nominantov predchádzajúceho kabinetu. Minister zahraničných vecí Ján Kubiš poslal všetkým veľvyslancom list, v ktorom ich vyzval, aby rezignovali, ak sa cítia byť politickými nominantmi. Odpovede očakáva do stredy budúceho týždňa, teda do 1. novembra. Kubiš vedúcim zastupiteľských úradov oznámil, že "došlo k zmene vlády," preto ak nie sú kariérni diplomati, majú z funkcie odísť. Ak neodídu sami, vláda ich odvolá. Minister nechcel uviesť, ktorých veľvyslancov sa výzva týka. Očakáva, že to vedia a rezignujú.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zdravotný stav Fidela Castra sa neustále zlepšuje, tvrdí Raúl
<< predchádzajúci článok
MV ukončilo tendre na europasy a východnú hranicu