Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. októbra 2006

Prezident vymenoval staronovú predsedníčku PMÚDanicu Paroulkovú vymenoval vo štvrtok prezident SR Ivan Gašparovič za predsedníčku Protimonopolného úradu SR (PMÚ) na ďalších päť rokov. Možnosť pokračovať vo funkcii v druhom funkčnom ...Zdieľať

BRATISLAVA 26. októbra (WEBNOVINY) - Danicu Paroulkovú vymenoval vo štvrtok prezident SR Ivan Gašparovič za predsedníčku Protimonopolného úradu SR (PMÚ) na ďalších päť rokov. Možnosť pokračovať vo funkcii v druhom funkčnom období, ktorú jej dala vláda Roberta Fica, vníma Paroulková ako prejav dôvery k celému úradu a jeho činnosti za uplynulých päť rokov. "Rozhodnutia, ktoré úrad urobil, svedčia o istej profesionalite, mali odborný charakter a vyplývali z pravidiel hospodárskej súťaže. Je to pre nás výzva do budúcnosti, aby úrad pokračoval týmto spôsobom," povedala pre SITA staronová predsedníčka PMÚ. Verdikty z posledných mesiacov, keď úrad rozhodol o bratislavskom letisku, o pokute pre stavebné diaľničné firmy alebo pre Slovak Telekom, považuje Paroulková za prípady ako každé iné. Boli posudzované výlučne v zmysle zákona po odbornom posúdení, dodala.

Predsedníčka PMÚ Danica Paroulková zastávala túto funkciu v prvom funkčnom období od 27. septembra 2001 do 26. septembra 2006. Úrad môže viesť najviac dve po sebe nasledujúce funkčné obdobia.

PMÚ sa primárne zaoberá posudzovaním koncentrácií, zneužívaním dominantného postavenia či dohodami obmedzujúcimi súťaž. V minulom roku udelil PMÚ sankcie v celkovej výške 2,561 mld. Sk.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Turecku hrozí prerušenie rozhovorov o členstve v EÚ
<< predchádzajúci článok
Konferencia i2s venovaná prepojeniu univerzít s praxou