Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. novembra 2023

KDH odsudzuje Ficov krok prerušiť komunikáciu s médiami, podľa poslancov to podnecuje k rozdeleniu spoločnostiKresťanskodemokratické hnutie (KDH) odsudzuje krok predsedu vlády Roberta Fica (Zdieľať
snimka obrazovky 2023 06 13 115353 e1698675778560 676x466 20.11.2023 (SITA.sk) - Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) odsudzuje krok predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) prerušiť komunikáciu s niekoľkými médiami.

Podnecovanie k rozdeleniu spoločnosti


Podľa KDH zámerné ignorovanie vybraných médií podnecuje rozdelenie spoločnosti, ktorú by mal predseda vlády upokojovať. Kresťanskí demokrati Fica zároveň vyzývajú, aby komunikoval pravdivo a transparentne.

„Považujeme za neprípustné, aby si úrad predsedu vlády a sám predseda vlády Robert Fico vyberali, ktorým novinárom umožnia prístup k informáciám a ktorým nie. Je prácou médií strážiť demokraciu a sprostredkúvať informácie občanom, vyjadrovať sa k činnosti štátnych inštitúcií a politických strán, preto by nemali byť obmedzované," uviedol na sociálnej sieti poslanec a člen parlamentného výboru pre kultúru a médiá Jozef Hajko.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prerušenie komunikácie s médiami


Predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková tvrdí, že práve Fico bol tým, ktorý v roku 1998 vyhlasoval, ako je potrebné zabezpečiť, aby TV Markíza mala možnosť objektívne informovať. „O 25 rokov je všetko inak a dnes je to práve Robert Fico, ktorý sa chystá médiá obmedzovať," dodala.

Predseda vlády Fico prerušuje akúkoľvek komunikáciu s TV Markíza, Denníkom N, Sme a portálom Aktuality. Prerušenie komunikácie potrvá dovtedy, dokým si tieto médiá „nezačnú plniť zákonnú povinnosť". Fico tvrdí, že od vzniku jeho vlády si spomínané médiá neplnia povinnosť pravdivo, všestranne a včas informovať verejnosť o činnosti orgánov verejnej moci.

„Sú to médiá, ktoré otvorene prejavujú nepriateľské politické postoje založené predovšetkým na zverejňovaní nepravdivých, neúplných informácií alebo na zamlčiavaní informácií," uviedol premiér.


Zdroj: SITA.sk - KDH odsudzuje Ficov krok prerušiť komunikáciu s médiami, podľa poslancov to podnecuje k rozdeleniu spoločnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajti vyšetrujú predmet v tvare ľudskej lebky, našiel sa pod diaľnicou D1
<< predchádzajúci článok
Rusko chce pravidelné lety do Severnej Kórey, v novej zahraničnopolitickej realite si tak vytvára partnerstvá