Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. novembra 2023

Rusko chce pravidelné lety do Severnej Kórey, v novej zahraničnopolitickej realite si tak vytvára partnerstváRuská Federálna agentúra pre leteckú dopravu navrhla, aby ruské letecké spoločnosti začali pravidelné lety do Severnej Kórey. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje správu ruského ...Zdieľať
china_daily_life_05661 676x451 20.11.2023 (SITA.sk) - Ruská Federálna agentúra pre leteckú dopravu navrhla, aby ruské letecké spoločnosti začali pravidelné lety do Severnej Kórey. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje správu ruského štátom kontrolovaného média Kommersant.


Ruský úrad pre leteckú dopravu poslal takýto návrh popredným ruským leteckým spoločnostiam Aeroflot a Aurora, ktoré potvrdili svoju „teoretickú pripravenosť.“

„V novej zahraničnopolitickej realite si Rusko vytvára nové partnerstvá, ktorých budovanie a rozvoj nie je veľmi pohodlný bez priamych letov z Moskvy, “ povedal šéf neziskovej organizácie Aviaport zaoberajúcej sa letectvom Oleg Pantelejev.


V súčasnosti hlavný spôsob, ako sa letecky dostať do Severnej Kórey z Ruska, je z mesta Vladivostok štátnou severokórejskou leteckou spoločnosťou Air Koryo, ktorá však do Vladivostoku lieta iba dvakrát týždenne.
Zdroj: SITA.sk - Rusko chce pravidelné lety do Severnej Kórey, v novej zahraničnopolitickej realite si tak vytvára partnerstvá © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KDH odsudzuje Ficov krok prerušiť komunikáciu s médiami, podľa poslancov to podnecuje k rozdeleniu spoločnosti
<< predchádzajúci článok
Siemens Mobility kúpila slovenskú spoločnosť HMH, výrobcu vlakového zabezpečovača MIREL pre štáty V4