Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

21. mája 2020

Kia Motors v Žiline bude pokračovať vo výrobe na dve zmeny, zmeniť to ale môže vývoj dopytu na trhochŽilinská Kia Motors Slovakia bude podla všetkého pokračovať v dvojzmennej prevádzke aj v nasledujúcom mesiaci. "Výroba v Kia Motors Slovakia by do konca júna mala ...Zdieľať
kia motors slovakia zilina 676x451 21.5.2020 (Webnoviny.sk) - Žilinská Kia Motors Slovakia bude podla všetkého pokračovať v dvojzmennej prevádzke aj v nasledujúcom mesiaci. "Výroba v Kia Motors Slovakia by do konca júna mala prebiehať v dvojzmennej prevádzke. Prípadné zmeny závisia od vývoja dopytu na trhoch," uviedol pre agentúru SITA hovorca automobilky Ján Žgravčák.


Závod v Tepličke nad Váhom prerušil z dôvodu šírenia koronavírusu produkciu 23. marca 2020. Ako prvý zo štvorice automobiliek pôsobiacich na Slovensku výrobu obnovil 6. apríla.

Vzhľadom na vážne prevádzkové dôvody stáli linky automobilky aj od 20. do 23. apríla. Následne fabrika informovala, že do konca mája plánuje pokračovať vo výrobe na dve zmeny.

Kia Motors Slovakia je jediným výrobným závodom spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. V súčasnosti zamestnáva viac ako 3 800 ľudí a vyrába modely Kia Ceed v štyroch karosárskych úpravách - päťdverový Ceed, Sportswagon, ProCeed, Kia XCeed a športovo-úžitkový Kia Sportage.

Od spustenia sériovej výroby v decembri 2006 výrobné brány závodu opustilo už viac ako 3,4 milióna vozidiel a 5 miliónov motorov.
Zdroj: Webnoviny.sk - Kia Motors v Žiline bude pokračovať vo výrobe na dve zmeny, zmeniť to ale môže vývoj dopytu na trhoch © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia už vyšetruje prípad dvoch utýraných psov z rómskej osady na východe Slovenska
<< predchádzajúci článok
Novela o zájazdoch berie právo voľby, spotrebitelia čakajú žalobu z Bruselu a obracajú sa aj na Čaputovú

Kia Motors v Žiline bude pokračovať vo výrobe na dve zmeny, zmeniť to ale môže vývoj dopytu na trhoch - diskusné fórum čitateľov