Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2018

KĽDR spochybnila konanie augustového stretnutia rozdelených rodínIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Soul 20. júla (TASR) - Severná Kórea pohrozila, že augustové stretnutie kórejských rodín rozdelených vojnou sa môže neuskutočniť, ak Južná Kórea okamžite nevráti niektorých zo severokórejských občanov, ktorí v posledných rokoch odcestovali na Juh.


Toto varovanie sa objavilo na webovej stránke vyhradenej pre stretnutia rozdelených rodín, pričom sa v ňom opakuje tvrdenie, že juhokórejskí agenti uniesli v roku 2016 v Číne 12 severokórejských občanov, ktorí tam pracovali v reštauráciách.

KĽDR upozornila, že plánované stretnutie rozdelených rodín bude "čeliť prekážkam", ak Soul nevráti "tieto (unesené) ženy".

Juhokórejské ministerstvo pre zjednotenie k vyhrážkam KĽDR zatiaľ nevydalo žiadne stanovisko. Juhokórejské úrady doteraz tvrdili, že severokórejskí občania sa rozhodli usadiť v Južnej Kórei z vlastnej vôle.

KĽDR a Južná Kórea sa v júni dohodli, že svojim starším občanom, ktorých rodiny sú rozdelené od vojny v rokoch 1950-53 umožnia stretnutie. Malo by sa konať v auguste a trvať niekoľko dní.

Naposledy k podobnému stretnutiu rodín došlo v októbri 2015.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rosenstein: USA musia očakávať útoky ako v čase volieb v roku 2016
<< predchádzajúci článok
Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

KĽDR spochybnila konanie augustového stretnutia rozdelených rodín - diskusné fórum čitateľov