Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. júna 2021

Kňaz zaútočil v Grécku na biskupov kyselinou, hrozilo mu vylúčenie z cirkvi pre drogyV gréckych Aténach zatkli kňaza, ktorý podľa polície zaútočil kyselinou na siedmich biskupov tamojšej ...Zdieľať
24.6.2021 (Webnoviny.sk) - V gréckych Aténach zatkli kňaza, ktorý podľa polície zaútočil kyselinou na siedmich biskupov tamojšej pravoslávnej cirkvi. Ako uviedol spravodajský portál BBC, útok sa stal v stredu popoludní počas disciplinárneho konania proti spomenutému 36-ročnému kňazovi.


Traja biskupi skončili po útoku v nemocnici s popáleninami, prevažne na tvári. Hospitalizovať museli aj strážnika pri bráne kláštora a policajta, ktorý sa biskupom snažil pomôcť.

Podozrivému kňazovi hrozilo vylúčenie z cirkvi, keďže bol obvinený z účasti na obchodovaní s drogami. Podľa miestnych médií sa biskupi stretli, aby diskutovali o tom, že ho zbavia kňazstva, keďže v júni 2018 ho údajne pristihli, že mal pri sebe 1,8 gramu kokaínu.

Grécky premiér Kyriakos Mitsotakis vyjadril „hlboké zarmútenie“ a ubezpečil, že štát ponúkne všetku možnú lekársku pomoc na rýchle zotavenie obetí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kňaz zaútočil v Grécku na biskupov kyselinou, hrozilo mu vylúčenie z cirkvi pre drogy © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izrael neotvorí hranice pre turistov do 1. augusta, stúpa počet prípadov nákazy delta variantom vírusu
<< predchádzajúci článok
Slovákov čaká už budúci týždeň preclievanie zásielok z tretích krajín, pomôže im Taxana či call centrum

Kňaz zaútočil v Grécku na biskupov kyselinou, hrozilo mu vylúčenie z cirkvi pre drogy - diskusné fórum čitateľov