Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Kolekcia FULLOVE od Lenky Sršňovej mieri na Vienna Fashion WeekVizuálne nápadná kolekcia Lenky Sršňovej, ktorá odkazuje na tvorbu významného Slovenského maliara Ľudovíta Fullu, bude v spolupráci so Slovenským Inštitútom vo Viedni a projektom Fashion LIVE! ...Zdieľať
thinkstockphotos 940236760 676x451 VIEDEŇ 30. augusta 2018 (WBN/PR) - Vizuálne nápadná kolekcia Lenky Sršňovej, ktorá odkazuje na tvorbu významného Slovenského maliara Ľudovíta Fullu, bude v spolupráci so Slovenským Inštitútom vo Viedni a projektom Fashion LIVE! prezentovaná na Viedenskom týždni módy MQVFW.18.


Dizajnérka Lenka Sršňová, ktorá je charakteristická svojou ľahkosťou prepájať módu s umením, prenáša známe, aj menej známe motívy maliara Ľudovíta Fullu do atraktívnych vzorov a nadčasových módnych kúskov. Silný odkaz Fullovho diela však neostane len na domácej pôde a už tento september zamieri do Viedne, kde bude predstavený medzinárodnému publiku na Viedenskom týždni módy.

Lenka odprezentuje to najlepšie z kolekcie, ktorá bude pri tejto príležitosti doplnená aj o nové kúsky. Pestrofarebné vzory vznikli v spolupráci s dizajnérom Ondrejom Jóbom. Modelky na móle bude doprevádzať hudba, ktorú na mieru vytvoril známy slovenský hudobník Pjoni. Kolekcia vznikla pod záštitou Galérie
Ľudovíta Fullu v Ružomberku a jej vznik z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Okrem prehliadky bude kolekcia dostupná aj v showroome, ktorý je každoročnou oficiálnou súčasťou tohto Módneho podujatia.

Môžete sa tešiť na záplavu žiarivých farieb, vzory zobrazujúce štylizované zvery, kvety, veselé abstraktné kompozície, či hravú geometriu. Všetko namiešané do nositeľných, atraktívnych a variabilných odevov, v ktorých si každý milovník módy a umenia nájde svoj originálny kúsok.

Prehliadka kolekcie Lenky Sršňovej FULLOVE na MQVFW.18 sa bude konať v sobotu 15. septembra o 19:00 hod v priestoroch MuseumsQuartier vo Viedni. Kolekcia FULLOVE bude vystavená v showroome v dňoch 13. – 14. septembra od 14:00 do 22:00 hod a 15. – 16. septembra od 12:00 do 22:00 hod.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kolekcia FULLOVE od Lenky Sršňovej mieri na Vienna Fashion Week © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na pláži v Mexiku našli vyše 300 uhynutých vzácnych korytnačiek
<< predchádzajúci článok
Prezuvky do školy by mali byť vyrobené z prírodných materiálov

Kolekcia FULLOVE od Lenky Sršňovej mieri na Vienna Fashion Week - diskusné fórum čitateľov