Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

27. septembra 2021

Kolíková je pripravená podať návrh na zmenu paragrafu 363 do legislatívneho procesu, zásahy Žilinku odmietaMinisterstvo spravodlivosti je pripravené dať návrh na zmenuZdieľať
bp_1761 676x451 27.9.2021 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo spravodlivosti je pripravené dať návrh na zmenu paragrafu 363 Trestného poriadku do legislatívneho procesu už tento týždeň. Potvrdila to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) na pondelkovej tlačovej besede. Ministerka zároveň nevedela povedať, ako sa koalícia dohodne na zmene paragrafu. Myslí si však, že by generálny prokurátor nemal vstupovať do veci, ak do nej už zasiahol súd.


„Je zjavné, že teraz sa nevieme dohodnúť s generálnou prokuratúrou na zúžení tohto ustanovenia. Istým spôsobom je to aj prirodzené. Neviem, ktorá inštitúcia by súhlasila so zúžením svojej kompetencie. Ale toto je otázka na koalíciu. Určite chceme nájsť zhodu aj k tejto veci a čím skôr, tým lepšie,“ povedala Kolíková.

Paragraf 363 Trestného poriadku umožňuje generálnemu prokurátorovi zrušiť právoplatné rozhodnutie prokurátora alebo policajta, ak ním bol porušený zákon.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kolíková je pripravená podať návrh na zmenu paragrafu 363 do legislatívneho procesu, zásahy Žilinku odmieta © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sopka na La Palme zničila viac ako 500 budov, podľa vedcov vstúpila do fázy nízkej aktivity
<< predchádzajúci článok
Kolíkovej ministerstvo predložilo návrh zákona o zriadení správnych súdov do pripomienkového konania

Kolíková je pripravená podať návrh na zmenu paragrafu 363 do legislatívneho procesu, zásahy Žilinku odmieta - diskusné fórum čitateľov