Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. apríla 2021

Kolíková verí v úspech Najvyššieho správneho súdu, Súdna rada začala s vypočúvaním kandidátovMinisterka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Zdieľať
bp_0318 676x451 7.4.2021  - Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) verí, že Najvyšší správny súd SR (NSS SR) sa „ukáže ako veľmi úspešný projekt“. Reagovala tak na vypočúvania kandidátov na sudcov novovzniknutého súdu, s ktorými v stredu začala Súdna rada SR. Prvé konanie na výber 29 sudcov NSS SR bude pokračovať 8., 9., 12. a 14. apríla. Druhé kolo bude 11., 12., 18., a 19. mája.


Ministerka zdôraznila, že NSS SR bude najvyššia súdna inštitúcia, ktorá sa bude venovať žalobám občanov so štátom. „Myslím si, že tým dávame jasne najavo, že to, ako sa súdi občan so štátom, je pre nás dôležité,“ doplnila. Ako príklad uviedla spory súvisiace s daňami alebo stavebnými povoleniami.

Najvyšší správny súd sa bude venovať aj vyvodzovaniu zodpovednosti voči právnickým profesiám, a to prokurátorom alebo sudcom. Ako Kolíková dodala, nový súd pomôže „odľahčiť“ Najvyšší súd SR, na ktorom sa tejto agende doposiaľ venuje správne kolégium. „V rámci reformy súdnej mapy sa uvažuje, že sa vytvoria správne súdy. To by bolo zasa odľahčenie krajských súdov o časť správnej agendy,“ uzavrela Kolíková.Zdroj: Webnoviny.sk - Kolíková verí v úspech Najvyššieho správneho súdu, Súdna rada začala s vypočúvaním kandidátov © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vláda ohlásila rozšírenie pomoci pre cestovný ruch zasiahnutý koronakrízou o ďalších 120 miliónov eur
<< predchádzajúci článok
Pozor na pochybné súťaže, polícia upozorňuje na nový výmysel podvodníkov

Kolíková verí v úspech Najvyššieho správneho súdu, Súdna rada začala s vypočúvaním kandidátov - diskusné fórum čitateľov