Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

28. januára 2022

Konečný: Pandémia nevyvolala krízu filmového priemyslu, práve naopakAko dodal, najväčší rozmach momentálne zažíva seriálová tvorba. Mimoriadne zaujímavý však bol v roku 2021 aj festivalový svet.Zdieľať
Konečný: Pandémia nevyvolala krízu filmového priemyslu, práve naopak

V roku 2021 sa natočilo veľké množstvo kvalitných filmov a seriálov, celosvetová pandémia sa filmového priemyslu negatívne nedotkla. Počas prezentácie takmer stovky najlepších filmov a seriálov v trenčianskom klube Lúč to povedal šéfredaktor portálu Kinema.sk Peter Konečný."Vôbec neplatí to pravidlo, že pandemický rok je zlý rok pre filmy. Nedá sa povedať, že filmový, seriálový a streamový priemysel je v nejakej kríze, práve naopak. Vybrať to najlepšie, čo sa za posledných 12 mesiacov natočilo, je takmer nemožné. Mňa najviac zaujal japonský film Drive my car. Získal cenu na festivale v Cannes a do slovenských kín by mal prísť už tento rok," priblížil Konečný.

Na snímke diváci sledujú prednášajúceho Petra Konečného (nie je na snímke) počas prednášky Večer najlepších filmov a seriálov roka 2021, 27. januára 2022 v trenčianskom klube Lúč.

Foto: TASR - Radovan Stoklasa

 


Ako dodal, najväčší rozmach momentálne zažíva seriálová tvorba. Mimoriadne zaujímavý však bol v roku 2021 aj festivalový svet.

Na snímke Peter Konečný sa prihovára k divákom počas prednášky Večer najlepších filmov a seriálov roka 2021, 27. januára 2022 v trenčianskom klube Lúč.

Foto: TASR - Radovan Stoklasa

 

"Vznikli skvelé filmy. Filmovou tvorbou prekvapili aj také krajiny ako Egypt, Alžírsko či Malta. Na Slovensku sa natočí asi 30 filmov ročne, sme krajina, ktorá ich má v prepočte na jedného obyvateľa mimoriadny počet. Na Slovensku nakrúca veľmi veľa režisérov a režisérok, takže sme veľmi akčná krajina," doplnil Konečný s tým, že počas predstavovania najlepších filmov a seriálov za minulý rok odprezentoval 12 filmov a seriálov zo Slovenska.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na plytčine pri Aténach uviazlo mláďa veľryby, potápači ho dostali do mora, ale vrátilo sa späť
<< predchádzajúci článok
Na Colours of Ostrava 2022 príde aj pesničkárka Phoebe Bridgersová