Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. marca 2024

Konvoj lodí so 400 tonami humanitárnej pomoci vyplával z Cypru k Pásmu Gazy, organizácie sa snažia zabrániť hladomoruKonvoj troch lodí so 400 tonami humanitárnej pomoci sobotu vyplával z Cypru a smeruje k Pásmu Gazy. Charitatívna organizácia World Central Kitchen uviedla, že dve lode a čln vezú potraviny ako ryžu, cestoviny, múku, ...Zdieľať
cyprus_israel_palestinians_04813 676x451 30.3.2024 (SITA.sk) - Konvoj troch lodí so 400 tonami humanitárnej pomoci sobotu vyplával z Cypru a smeruje k Pásmu Gazy. Charitatívna organizácia World Central Kitchen uviedla, že dve lode a čln vezú potraviny ako ryžu, cestoviny, múku, strukoviny, konzervovanú zeleninu a bielkoviny, ktoré by mali vystačiť na prípravu viac ako jedného milióna jedál.


V náklade sú aj datle, ktoré sa tradične jedia na prerušenie každodenného pôstu počas moslimského posvätného mesiaca ramadán. Nie je jasné, kedy lode priplávajú do Pásma Gazy.

Námorný koridor z Cypru do palestínskej enklávy skôr počas tohto mesiaca inaugurovala loď humanitárnej organizácie Open Arms, ktorá viezla 200 ton potravín, vody a ďalšej pomoci. Organizácia Spojených národov a jej partneri upozorňujú na to, že v zdevastovanej a zväčša izolovanej severnej časti Pásma Gazy by už čoskoro mohol vzniknúť hladomor.

Humanitárni predstavitelia tvrdia, že dodávky po mori a letecky nestačia a Izrael musí povoliť oveľa viac pomoci cestnou dopravou. Medzinárodný súdny dvor vo štvrtok nariadil Izraelu, aby otvoril viac pozemných priechodov a prijal viac opatrení na riešenie humanitárnej krízy v Pásme Gazy.Zdroj: SITA.sk - Konvoj lodí so 400 tonami humanitárnej pomoci vyplával z Cypru k Pásmu Gazy, organizácie sa snažia zabrániť hladomoru © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruská invázia na Ukrajinu spravila z takmer 1 800 detí siroty, naďalej prebiehajú aj masové deportácie
<< predchádzajúci článok
Počet výjazdov pre alkohol cez Veľkú noc je porovnateľný so Silvestrom, záchranári upozorňujú aj na prejedanie sa