Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. apríla 2021

Korčok vedel deň vopred o Matovičovej ceste do Moskvy, navštíviť má aj BudapešťO ceste ministra financií Igora Matoviča (Zdieľať
vk_7872 676x451 8.4.2021  -
O ceste ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) do Moskvy sa minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nom. SaS) dozvedel v stredu 7. apríla od slovenského veľvyslanca v Moskve. Šéf slovenskej diplomacie to uviedol na štvrtovej tlačovej konferencii.

Dodal, že následne ho informoval aj predseda vlády Eduard Heger a minister vnútra Roman Mikulec (obaja OĽaNO). „Chcem sa obidvom poďakovať, takto si to predstavujem. V momente, keď sa chystá takáto cesta, ktorá je predmetom pozornosti, tak sa to dozvedám nielen od nášho veľvyslanca, čo je diplomatická prax. Vážim si to, je to dobrý začiatok aj s novým predsedom vlády Eduardom Hegerom,“ priblížil Korčok. Doplnil, že ide o rokovania o vakcíne Sputnik V.

Minister zahraničných vecí nevie, či sa na dnešnom rokovaní Igora Matoviča zúčastňuje aj slovenská diplomacia, preto sa o tom bude informovať. „Účasť zástupcov slovenskej diplomacie, či už veľvyslanca alebo rádových pracovníkov našich veľvyslanectiev, na rokovaní štátnych predstaviteľov považujem za štandard, za niečo úplne jasné, čo by nemala byť téma. Budem sa teda pýtať aj na toto,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie s tým, že Matovičova cesta nebola schválená vládou, no tá to môže spraviť dodatočne.

Matovič by mal podľa informácií Denníka N navštíviť v piatok 9. apríla Budapešť. Korčok túto cestu potvrdil s tým, že jej účel nepozná.
 
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite semZdroj: Webnoviny.sk - Korčok vedel deň vopred o Matovičovej ceste do Moskvy, navštíviť má aj Budapešť © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sulík predstavil priority ministerstva. Zrenovovať chce kúpele Sliač, ale nezabúda ani na podnikateľov
<< predchádzajúci článok
Sulík vníma Matovičovu cestu do Ruska ako snahu zachrániť Sputnik, vakcína má totiž expiráciu v júli (video)

Korčok vedel deň vopred o Matovičovej ceste do Moskvy, navštíviť má aj Budapešť - diskusné fórum čitateľov