Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. augusta 2020

Koronakríza postihla najviac Bratislavu, mestá a obce prišli spolu o viac než 121 miliónov eurFinančné dôsledky koronakrízy sa najviac prejavili v Bratislave. Ministerstvo financií (MF SR) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú ...Zdieľať
img_7788 676x451 15.8.2020  - Finančné dôsledky koronakrízy sa najviac prejavili v Bratislave. Ministerstvo financií (MF SR) to uviedlo v tlačovej správe, ktorú agentúre SITA zaslal tlačový odbor rezortu. V dôsledku výpadku príjmov prišiel magistrát hlavného mesta o viac ako 9,3 milióna eur.


Nasledujú Košice, ktoré zaznamenali výpadok cez 5,3 milióna eur. Prešov prišiel o viac ako 2,2 milióna eur, Žilina o vyše dvoch miliónov eur.

Štát prišiel o viac než miliardu


Všetky ostatné krajské mestá zaznamenali výpadky presahujúce milión eur. Výpadky príjmov následne spôsobili aj znížené príjmy z daní.

„Ministerstvo financií si plne uvedomuje negatívne vplyvy nižšieho výberu daní na mestá a obce. Tu však netreba zabúdať ani na výpadok príjmov pre štát. Kým mestá, obce a vyššie územné celky (VÚC) stratili spolu približne 170 miliónov eur, štát má prognózovaný výpadok príjmov vo výške presahujúcej 1,4 miliardy eur,“ povedal štátny tajomník MF SR Ľuboš Jančík.

Najnižšie výpadky v malých obciach


Výpadok príjmov miest a obcí dosiahol celkovo vyše 121 miliónov eur. Najnižšie výpadky príjmov zaznamenali malé obce. MF SR podotýka, že skomplikovať situáciu v nich dokážu aj malé výpadky.

Obec Babinec eviduje napríklad výpadky vo výške 771 eur, Haluzice 1 088 eur a obec Nový Svet 1 102 eur. MF SR dodalo, že podobné výpadky mali aj mnohé ďalšie malé obce.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronakríza postihla najviac Bratislavu, mestá a obce prišli spolu o viac než 121 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prepitné by mohlo byť oslobodené od daní, poslanci Sme rodina predložia návrh na zmenu
<< predchádzajúci článok
Peruánsky guvernér v tom má jasno, proti ochoreniu COVID-19 pomáha mäso z lamy

Koronakríza postihla najviac Bratislavu, mestá a obce prišli spolu o viac než 121 miliónov eur - diskusné fórum čitateľov