Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. augusta 2020

Koronakríza pribrzdila počet žiadostí o dôchodok, mohli za to aj bezpečnostné opatrenia v poisťovniachKoronakríza v prvom polroku tohto roka pribrzdila počet podaných žiadostí o niektorú z dôchodkových dávok. O dôchodok v januári až júni tohto roka požiadalo 53 373 poistencov. V porovnaní s ...Zdieľať
socialna poistovna 676x450 4.8.2020  - Koronakríza v prvom polroku tohto roka pribrzdila počet podaných žiadostí o niektorú z dôchodkových dávok.


O dôchodok v januári až júni tohto roka požiadalo 53 373 poistencov. V porovnaní s prvým polrokom minulého roka je to takmer o 5-tisíc žiadostí o penziu menej. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Medziročne počet žiadostí o dôchodok stúpa


Medziročne však počet žiadostí o dôchodkové dávky stúpa.

"Za rok 2019 to bolo v porovnaní s predchádzajúcim obdobím o 10 percent viac," uviedol hovorca poisťovne.

Od januára do konca roka 2019 dostala Sociálna poisťovni celkovo 108 962 žiadostí o dôchodok, čo predstavuje v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2018 nárast o 10 103 žiadostí.

Poisťovňa zaviedla bezpečnostné opatrenia


Sociálna poisťovňa zaviedla po vypuknutí koronakrízy mnohé obmedzenia súvisiace s opatreniami proti šíreniu ochorenia COVID-19, najmä dočasné zrušenie osobnej návštevy v pobočkách poisťovne pri vybavovaní žiadosti o dôchodok.

Osobitné postupy spisovania žiadosti o dôchodok, ktoré platili v súvislosti s preventívnymi opatreniami prijatými v čase pandémie korovavírusu, zrušila od 1. júna tohto roka.

"Od 1. júna 2020 sa žiadosť o dôchodok spisuje za osobnej prítomnosti žiadateľa o dôchodok v miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne," informoval začiatkom júna tohto roka hovorca poisťovne.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronakríza pribrzdila počet žiadostí o dôchodok, mohli za to aj bezpečnostné opatrenia v poisťovniach © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Česku sa koronakríza dotkla takmer polovice zamestnancov, v gastronómii je situácia kritická
<< predchádzajúci článok
Poľský najvyšší súd uznal víťazstvo Andrzeja Dudu v prezidentských voľbách, nepomohli ani tisícky sťažností

Koronakríza pribrzdila počet žiadostí o dôchodok, mohli za to aj bezpečnostné opatrenia v poisťovniach - diskusné fórum čitateľov