Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Počítače

05. apríla 2020

Koronavírus sa nešíri cez 5G siete, podľa odborníkov je to biologicky nemožné a teória je nezmyselBritské ministerstvo kultúry chce nariadiť zástupcom sociálnych médií, aby agresívnejšie reagovali na teórie, podľa ktorých 5G siete šíria koronavírus. Ľudia podpálili stožiare s ...Zdieľať
gettyimages 1130254850 min 676x451 5.4.2020  - Britské ministerstvo kultúry chce nariadiť zástupcom sociálnych médií, aby agresívnejšie reagovali na teórie, podľa ktorých 5G siete šíria koronavírus.

Ľudia podpálili stožiare s vysielačmiMinister kultúry Oliver Dowden plánuje počas nasledujúceho týždňa absolvovať online stretnutia so zástupcami niekoľkých firiem a prediskutovať tento problém. Reaguje tak na správy, podľa ktorých ľudia začali podpaľovať stožiare s vysielačmi pre 5G siete.

Podľa hovorkyne ministerstva zaznamenali takéto útoky napríklad v Birminghame či Liverpoole. Dodala, že páchateľov postavia pred súd. "Musíme spolupracovať so sociálnymi médiami na čo najrýchlejšom zastavení šírenia týchto nezmyslov na ich platformách," dodala.

Nepravdivé správy sa šíria na platformách ako Facebook, Twitter, YouTube, TikTok, Nextdoor, Pinterest či Change.org. Odborníci označili teóriu, že koronavírus sa šíri vďaka 5G sieťam za "skutočný nezmysel" a vysvetlili, že to z hľadiska biológie nie je možné.

Diskusie o téme nezakázali


Niekoľko spoločností už zaviedlo kroky a upozornilo na nepravdivosť týchto informácií, no nezakázali diskusie o tejto téme.

Napríklad Facebook odstránil niekoľko skupín, ktoré podporovali útoky na stožiare. Spoločnosť Vodafone označila tento problém za "ohrozenie národnej bezpečnosti".

"Správy, ktoré spájajú šírenie koronavírusu s 5G sieťami, sú úplne nepodložené. Prosím, nešírte ich na sociálnych médiách - falošné správy môžu mať vážne následky," uviedol výkonný riaditeľ firmy Nick Jeffery.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus sa nešíri cez 5G siete, podľa odborníkov je to biologicky nemožné a teória je nezmysel © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stovky českých pilotov chce pomôcť v boji proti Covid-19, zadarmo rozvezú zdravotnícky materiál
<< predchádzajúci článok
Google skvalitní videohovory vďaka umelej inteligencii, ktorá vyrieši problémy so zvukom

Koronavírus sa nešíri cez 5G siete, podľa odborníkov je to biologicky nemožné a teória je nezmysel - diskusné fórum čitateľov