Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. októbra 2021

Koronavírus sa v súčasnosti na Slovensku šíri najmä medzi mladými, u starších badať výrazný benefit očkovaniaKoronavírus sa v súčasnosti šíri najmä medzi mladšími ľuďmi, konkrétne stredoškolákmi, ktorí ďalej šíria nákazu v domácnostiach. Uviedol to ...Zdieľať
gettyimages 1303353091 676x451 21.10.2021 (Webnoviny.sk) - Koronavírus sa v súčasnosti šíri najmä medzi mladšími ľuďmi, konkrétne stredoškolákmi, ktorí ďalej šíria nákazu v domácnostiach. Uviedol to na tlačovej besede po rokovaní konzília odborníkov riaditeľ Inštitútu zdravotnej analýz Ministerstva zdravotníctva SR Matej Mišík.


Mišík médiá informoval aj o tom, že za september bolo hospitalizovaných približne 1 200 pacientov, ktorí priemerne strávili v nemocnici osem dní. Umelú pľúcnu ventiláciu si v septembri vyžadovalo 167 pacientov, títo ľudia v priemere strávili v nemocnici 13,5 dňa.

Zdôraznil tiež, že je badať výrazný benefit v rámci očkovania. „Vo vekovej skupine 70 rokov je vidno, že efekt očkovania je až desaťnásobný”. To znamená, že očkovanie desaťnásobne znižuje riziko, že pacient bude potrebovať umelú pľúcnu ventiláciu.


Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus sa v súčasnosti na Slovensku šíri najmä medzi mladými, u starších badať výrazný benefit očkovania © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po týždni pátrania našli vo vode štrkoviska pri Galante telo nezvestného policajta
<< predchádzajúci článok
Spoznajte široké možnosti farebných variantov priemyselných brán

Koronavírus sa v súčasnosti na Slovensku šíri najmä medzi mladými, u starších badať výrazný benefit očkovania - diskusné fórum čitateľov